Спеціальні потреби

«Робочий» коледж Берія дає шанс здобути освіту без боргів за навчання


З економічною рецесією, чимало американців останнім часом втратили свої будинки через неспроможність сплачувати щомісячні внески. Втім, це не єдині їх витрати. На другому місці за видатками, як показує статистика, в середньостатистичної американської родини стоїть плата за навчання, яке у США в багатьох університетах може коштувати більше 100 тисяч доларів. Втім, один з коледжів вирішив цю проблему по-своєму.

Приватний коледж Берія у штаті Кентуккі на перший погляд не відрізняється від інших навчальних закладів у США. Однак різниця є, і досить велика. Випускники коледжу закінчують чотирирічне навчання, що коштує близько 100 тисяч доларів, без жодних боргів. Річ у тому, що студенти починають платити за науку з першого дня навчання, працюючи на роботах, які пропонує коледж.

Джейн Тонело, як і більшість студентів, працює 10 годин на тиждень. Її навчили ткати полотно, з якого шиють речі і продають туристам у крамницях коледжу. Завдяки цій роботі Джейн закінчить вуз без фінансових зобов’язань:

«Це чудове відчуття знати, що у мене немає боргів після закінчення коледжу. Не так уже й багато людей можуть це сказати».

Джейн мріє стати лікаркою. Ще цього року вона планує подати документи у медінститут. Комусь може здатися, що навички ткалі не мають відношення до кар’єри в галузі медицини, але студентка запевняє, що ця робота навчила її багатьом речам:

«Значна частина роботи лікаря це спілкування з людьми і набуття навичок управління, не так уже і відрізняються».

Це якраз ті навички, які цікавлять сьогоднішніх працедавців, - говорить проректор коледжу Девід Тіптон:

«Здатність студентів працювати у команді, пропонувати ідеї, розуміти підзвітність, не запізнюватися. Це ті речі, які потрібні працедавцям і це ті речі, якими повинні володіти люди, аби бути плідними працівниками».

Коледж Берія був заснований у 1855-му році. У той час більшість населення Кентуккі були фермерами. Навчальна програма того часу дозволяла студентам працювати і вчитися, а головне, допомагала дітям з бідних родин отримати і оплатити освіту. Проректор з праці Девід Тіптон каже, що тепер часи дещо змінилися:

«Виглядає, що сьогодні більшість студентів ніколи не працювали у своєму житті, так що це корисний досвід для декого з них. Багатьох треба навчати з самого початку що таке робота».

Спочатку студентам призначають місце праці, як то прибирання чи продаж речей у студентському центрі. Згодом їм дають нагоду вибирати роботу, включно з кваліфікованою, як ткацтво чи деревообробка.

Берія один зі семи так званих «робочих» ВНЗ в Америці. Але незабаром таких навчальних закладів може побільшати. Проректор Тіптон каже, що їх комплексним підходом до освіти почали цікавитися інші коледжі. Джейн Тонела каже, що робота у коледжі вносить баланс у її життя. Ткацтво, каже вона, дозволяє абстрагуватися від навчання:

«Я рада, що у мене є така можливість поєднувати наукову і творчу сторони. Моя робота, до певної міри, є для мене розвагою, оскільки я не повинна дуже зосереджуватися».

Американські вищі навчальні заклади можуть почерпнути багато корисного з прикладу Берії. Нещодавні дослідження, проведені престижним Джорджтаунським університетом вказують, що у більшості коледжів студентів не навчають практичним навичкам, які будуть затребувані працедавцями у майбутньому.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Вибори у США: Що таке Супервівторок? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
XS
SM
MD
LG