Спеціальні потреби

ЄС скасовує більшість санкцій щодо Білорусі


Президент Білорусі Олександр Лукашенко
Президент Білорусі Олександр Лукашенко

Владу президента Олександра Лукашенка позитивно оцінюють на Заході від серпня 2015, коли у Білорусі звільнили політичних в’язнів

Міністри закордонних справ країн-членів Європейського Cоюзу вирішили остаточно скасувати більшість санкцій ЄС щодо Білорусі, за винятком ембарго на постачання зброї.

Таке рішення ухвалили на тлі потеплішання відносин між Євросоюзом і Білоруссю, що відбувається останнім часом. Завдяки цьому в жовтні 2015 року ці санкції були вже зупинені на термін у чотири місяці, але тоді ще не були скасовані цілком.

Владу президента Білорусі Олександра Лукашенка позитивно оцінили на Заході, коли в серпні 2015 року вона звільнила політичних в’язнів. На окрему похвалу вона заслужила завдяки організації серії переговорів у Мінську щодо врегулювання розпаленого Росією конфлікту на сході України.

Але критики попереджали, що послаблення санкцій було б передчасним, і закликали Захід продовжити тиск на Мінськ, щоб домогтися демократичних реформ і більшої поваги до дотримання прав людини і свободи слова.

Санкції Євросоюзу щодо Білорусі були запроваджені кількома пакетами, починаючи ще з 2004 року, щоб покарати Мінськ за зникнення політичних супротивників, політично мотивовані переслідування і порушення засад демократії.

Лукашенко керує Білоруссю твердою рукою незмінно вже два десятиліття, але час від часу засвідчує бажання тісніше співпрацювати з Заходом, незважаючи на прив’язаність до Росії.

Дивіться також: Залучити Туреччину до діалогу про деокупацію Криму пропонує Україна.

Залучити Туреччину до діалогу про деокупацію Криму пропонує Україна. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG