Спеціальні потреби

Наступ з боку Білорусі дуже і дуже малоймовірний - Інститут дослідження війни


Наступ на Україну з боку Білорусі на цьому етапі війни є вкрай малоймовірним, вважають в Інституті дослідження війни (США). Про це в центрі розповіли в інтервʼю "Голосу Америки".

На думку аналітика Джорджа Барроса, який щодня вивчає дані та стежить за ходом війни в Україні, для цього є щонайменше дві причини.

“По-перше, збройні сили Білорусі не є боєздатною силою. Ми оцінюємо, що підрозділи Білорусі мають низьку готовність, низьку боєздатність, і не мають реального бойового досвіду”, - пояснює Джордж Баррос.

Збройні сили Білорусі не є боєздатною силою. Ми оцінюємо, що підрозділи Білорусі мають низьку готовність, низьку боєздатність, і не мають реального бойового досвіду.
Джордж Баррос, Інститут дослідження війни

За його словами, у Збройних силах Білорусі загалом є шість бригад, кожна з яких в теорії може сформувати дві батальйонні тактичні групи.

“Отже, ми маємо 12 батальйонних тактичних груп. - підсумовує Баррос. - Традиційні українські бригади, що стоять на обороні довкола Києва, з ними швидко б упорались”.

Друга причина, на думку аналітика, полягає в тому, що Олександру Лукашенку потрібні ці сили, щоб залишатися в Білорусі та мати можливість захистити свій режим.

“Якби ці підрозділи були безглуздо знищені в бою, це було б дуже погано для внутрішньої стабільності самого Лукашенка. Тому ми оцінюємо, що вступ Білорусі у війну (в Україні - ред.) дуже і дуже малоймовірний, особливо зараз”, - розповідає Джордж Баррос.

Що стосується російської армії, то в Інституті дослідження війни не вважають, що розгорнутих у Білорусі російських сил буде достатньо для наступу на захід України чи Київ.

“Якби ми щось побачили, то ключовими елементами для цього б стала суттєва передислокація значної кількості бойових сил, хороших підрозділів Росії, а саме - десантних військ, першої танкової армії. Але ці частини зараз задіяні в іншому місці. І, чесно кажучи, я думаю, що російську армію зараз достатньо розбили, то ж вона не здатна навіть спробувати зробити це знову”, - ділиться Джордж Баррос.

Крім цього, в Інституті вивчення війни на цей момент не бачать загрози відновлення наземного наступу Росії на Чернігівську та Сумську область.

“Ми знаємо, що там поблизу кордону є російські підрозділи, які, фактично, не дають українським підрозділам в Чернігові та Сумах передислокуватися на важливіші та гарячіші місця сході”, - коментує аналітик. “Вони щодня ведуть непрямий артилерійський вогонь та обстріли, але метою цих атак не є досягнення будь-яких територіальних чи політичних цілей".

На його думку, Росія це робить для того, щоб закріпити українські сили на тих позиціях і не дозволити їм переміститись на інші напрямки.

Білорусь оголосила про розміщення сил спеціальних операцій вздовж кордону з Україною, а також протиповітряних сил, артилерії та ракетних підрозділів на тренувальних базах на заході країни.

Дивіться також: Білоруські добровольці тренуються до бою за оборону України

  • 16x9 Image

    Остап Яриш

    Кореспондент Голосу Америки в Пентагоні і ведучий щоденних телепрограм Української служби VOA. Приєднався до команди в 2019 році.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG