Спеціальні потреби

В Білорусі кажуть про звільнення понад тисячі затриманих у зв’язку з протестами проти фальсифікації виборів


Звільнені з ув’язнення у Мінську в ніч з 13 на 14 серпня 2020 р.
Звільнені з ув’язнення у Мінську в ніч з 13 на 14 серпня 2020 р.

Представники влади у Білорусі кажуть, що розслідуватимуть звинувачення про жорстокість поліції після того, як там випустили велику групу людей, затриманих під час протестів проти оголошення президента Олександра Лукашенка переможцем на виборах 9 серпня.

У п’ятницю зранку у Мінську люди знову протестували, створюючи живі ланцюги в білоруській столиці, а також надходять повідомлення про страйки працівників державних підприємств.

Голова Ради республіки, вищої палати парламенту Білорусі, Наталія Кочанова сказала, що 13 серпня випустили понад тисячу затриманих, зокрема підлітків.

Відпущено понад 1000 осіб під зобов’язання не брати участь в несанкціонованих заходах, а неповнолітніх віддали родичам під розписки.
Наталія Кочанова

Влада у Мінську пішла на такий крок після міжнародного обурення, зокрема заяв від чільних посадовців у США та Європи, а також представників ООН та інших організацій з осудом дій білоруської влади.

Агентство Reuters передає, що деякі звільнені увечері у четвер у Мінську були зі слідами побоїв і розповідали, що затриманих тримали у переповнених камерах і жорстоко били.

Протести у Білорусі не припиняються – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:49 0:00

З Білорусі повідомляють, що у зв’язку з протестами загинули принаймні дві людини, але доступ до інформації та робота журналістів там обмежені.

Після затримань, як вважають, майже 7 тисяч осіб та після поширення через інтернет відеозаписів жорстокого побиття демонстрантів поліцією з Білорусі повідомляють про прояви невдоволення владою на великих державних білоруських підприємствах.

Наталія Кочанова сказала державному білоруському телебаченню, що Лукашенко «почув голос трудових колективів і наказав терміново розібратися із затриманнями».

Заступник міністра внутрішніх справ Білорусі Александр Барсуков напередодні заперечив, що над затриманими знущалися і сказав, що до ранку п’ятниці усі будуть звільнені.

Але білоруський міністр внутрішніх справ Юрій Караєв визнав, що люди могли, як він висловився, постраждати випадково і сказав: «Я беру на себе відповідальність і прошу пробачення за поранення випадкових людей на протестах».

Олександр Лукашенко, який керує в Білорусі вже 26 років, раніше заявляв, що проти його переобрання на ще один президентський термін протестували безробітні та злочинці.

Дивіться також: Публічні дебати у Вашингтоні: чи варто зараз знову перезавантажити відносини з Росією?

XS
SM
MD
LG