Спеціальні потреби

Понад половина українців хочуть в ЄС, і майже половина – в НАТО - Опитування


Cоціологи оприлюднили результати дослідження "Соціально-політична ситуація в Україні - липень 2020"

Росія – агресор, найголовніша проблема – війна на Сході, і якби сьогодні відбувся референдум, Україна підтримала б вступ до ЄС і НАТО. Такі настрої панують в українському суспільстві, судячи з результатів останнього опитування, яке спільно провели Центр Разумкова і Центр «Социс».

Так, на запитання «Які проблеми країни зараз особисто для Вас найбільш важливі?» понад 60% респондентів відповіли: «Воєнний конфлікт на cході України». Навіть низькі зарплати і пенсії – на другому місці (47%).

Щодо ставлення до Росії, то найбільше опитаних (майже 60%) обрали відповідь: «Росія – агресор, який загрожує існуванню України як держави, від якого необхідно захищатися і не підтримувати жодних стосунків». «Звичайною сусідською державою» Росію назвали близько 24%, а «дружньою та братньою» - лише 9%.

А відповідаючи на запитання «Якби найближчим часом відбувся референдум щодо вступу України до ЄС та НАТО, як би ви проголосували?», абсолютна більшість (57,9%) заявили, що проголосували б за приєднання до ЄС, і майже половина (47,7%) віддали б свої голоси за вступ України до НАТО. Проти ЄС висловилась чверть опитаних, а проти НАТО – третина.

«Починаючи з 2014-го, рівень підтримки вступу до ЄС і НАТО залишається стабільно високим», – сказав «Голосу Америки» гендиректор Центру соціальних та маркетингових досліджень SOCIS Олександр Чашковський.

За його словами, «Питання гіпотетичного референдуму щодо вступу України до ЄС і НАТО – одне з тих, яке ми періодично ставимо в наших загальноукраїнських опитуваннях. Останнє дослідження, як і попередні, засвідчило, що кількість прихильників вступу до ЄС і вступу до НАТО відповідно перевищують кількість противників такого вступу».

Кардинальна зміна у підтримці українцями вступу до НАТО відбулася 2014 року


«Кардинальна зміна у підтримці українцями вступу до НАТО відбулася 2014 року», – згоден з колегою директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко. Як він зауважив, «До цього ідея вступу до НАТО була непопулярна навіть серед прозахідно орієнтованих українців і ніколи не перевищувала 20-25%».

Причому зміна настроїв, спричинених російською агресією, відбулася в усіх регіонах, пояснює соціолог. «Уже нема такого шаленого несприйняття НАТО, як це було у східному і південному регіонах до 2014 року, коли 90% і більше були проти вступу до Альянсу. Нині ж Схід і Південь швидше не підтримують, а Центр і Захід однозначно підтримують вступ до обох об’єднань", – зазначив Биченко.

отой злам, який стався в 2014 році, став одним із докорінних змін у суспільній думці


Як сказав експерт «Голосу Америки», «Шалені зусилля і кошти були вкладені ще за Радянського Союзу у цей негативний образ НАТО, в тому числі серед українців. І отой злам, який стався в 2014 році, був одним із докорінних змін у суспільній думці в Україні».

Соціологічне дослідження провели наприкінці липня 2020 року. Соціологи Центру «Социс» та Центру Разумкова опитали 4000 респондентів на всій території України без урахування окупованого Криму та непідконтрольних частин Донецької і Луганської областей.

Дивіться також: Військова допомога Україні як багаторічна програма? Відео

Військова допомога Україні як багаторічна програма? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:48 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG