Спеціальні потреби

ВВС заявила протест Росії у зв’язку з нападом на журналістів


Британська мовна корпорація ВВС заявила офіційний протест владі Росії у зв’язку з нападом на одну із знімальних груп каналу, яка розслідувала повідомлення про загибель російських солдатів неподалік кордону з Україною.

За словами компанії, у вівторок на півдні Росії група невідомих скоїла напад на московського кореспондента ВВС Стіва Розенберґа, продюсера і оператора каналу, а також розбила їх відеокамеру.

«Напад на наших співробітників і знищення їх обладнання і матеріалів, очевидно, є частиною скоординованих зусиль, спрямованих на те, щоб перешкодити роботі акредитованих журналістів над сюжетом для новин», – ідеться в опублікованій в четвер заяві ВВС.

«Ми засуджуємо цей акт насильства і закликаємо російську владу провести ретельне розслідування».

Знімальна група, що працювала в Астрахані, провела чотири години на допиті в поліцейській дільниці, а всі матеріали з їх записуючих пристроїв були стерті, додають в ВВС.

Офіційний представник поліції Астрахані Петро Русанов заявив, що поліцейські прибули на місце пригоди невдовзі після нападу і все ще розшукують нападників. За фактом було порушено кримінальну справу.

У вівторок офіцер НАТО повідомив агентству Reuters, що на території України як і раніше знаходиться близько 1 000 російських солдатів з артилерією і сотнями одиниць військово-транспортних засобів.

Росія заперечує, що відправляла війська, щоб допомогти сепаратистам, хоча США й інші західні держави стверджують, що у них є численні докази, що свідчать про зворотне.

Журналіст Reuters, який розслідував загибель російських десантників у Східній Україні в кінці серпня, розповів, що йому погрожував невідомий бритоголовий чоловік. Крім того, один російський політик заявив, що його жорстоко побили, коли він спробував привернути увагу до похоронів десантників.

Російська служба «Голосу Америки» повідомляє, що представнця ОБСЄ зі свободи слова Дуня Міятович засудила зростання насильства щодо журналістів в Росії у зв’язку з нападом на знімальну групу BBC.

«Ми є свідками ще одного прикладу атаки на вільну пресу в Росії. Напади на журналістів абсолютно неприйнятні, і я закликаю російську владу забезпечити безпеку журналістів і провести швидке і прозоре розслідування цього та інших випадків атак на журналістів», – йдеться в листі представника ОБСЄ, направленому російській владі.

У ньому Міятович наводить й інші випадки переслідувань російських журналістів. Так, 10 вересня в Новосибірську двоє невідомих напали на знімальну групу програми «Прецедент», яка співпрацювала з Рен-ТВ і ТВ-Регіон. Невідомі побили оператора і зламали телекамеру, а на наступний день – імовірно, ці ж нападники – погрожували знімальній групі «Новосибірської державної телерадіокомпанії».

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG