Спеціальні потреби

Курортне місто Батумі переживає економічний бум


Потягом, літаком чи кораблем цього року туристи масово їдуть на відпочинок в грузинське місто Батумі, що на узбережжі Чорного моря. Очікується, що у 2011-му їх буде мільйон і чотириста тисяч осіб, що у десять разів більше у порівнянні з 2005-им роком. Що робить Батумі таким популярним місцем відпочинку?

Самір з Азербайджану живе біля Каспійського моря. Втім, вони з родиною 18 годин добираються потягом у Грузію, щоби відчути місцеву гостинність і, поспілкуватися спільною для колишніх республік Радянського Союзу російською мовою.

«Після розпаду Радянського Союзу, гостинність була вже не на тому рівні. Ніхто не хотів розмовляти російською. Але тепер, завдяки напливу туристів, вони мусять знати російську і англійську», – говорить Самір.

Тут, на східному узбережжі Чорного моря, завдяки своєму нейтралітету грузини отримують прибутки від вірменів, азербайджанців, українців, іранців і турків, які можуть приїжджати сюди без візи.

Туристи тепер прилітають у Батумі з таких міст, як Тегеран і Тель-Авів. Іран нещодавно навіть відкрив консульство на Європейській площі, в кількох кварталах від порту, в якому регулярно причалюють військові кораблі США. З таким напливом туристів, в Грузії почали з’являтися престижні готелі міжнародного класу, як наприклад «Шератон» чи «Редіссон». Голова уряду Аджарії Левон Варшаломідзе каже, що вони зараз ремонтують тисячі готельних номерів.

«Минулого року ми відкрили готель «Шератон», у цьому році «Редіссон», далі будемо відкривати «Гілтон» і ряд інших. Через два-три роки ми будемо мати тут як мінімум 10 різноманітних брендів, але цього все ще буде недостатньо. Нам все ще потрібно відкривати одно-, двох-, і тризіркові готелі», – стверджує урядовець.

Втім, прихильникам старих традицій не подобаються казино і кричущі дизайни.

«Батумі було одним з найкрасивіших міст Грузії. Тепер воно просто жахливе. Ми бачимо цілком інші будівлі, які зовсім не підходять за стилем один одному. В одній споруді ви можете побачити 5-6 різних стилів. Звичайно, це питання смаку», – говорить лідер опозиції Ніно Бурджанадзе.
.

Новини про будівельний бум в Батумі дійшли навіть до Нью-Йорку. У березні американський мільярдер Дональд Трамп погодився дати своє ім’я 52-воповерховій будівлі, яку назвали «Batumi Trump Tower». І сьогодні це місто можна знайти не лише на карті Грузії, але й на карті світу.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG