Спеціальні потреби

Батальйони повинні увійти до складу ЗСУ, або скласти зброю - експерт


Невідома загроза з боку сил, які не визнають офіційну владу українського уряду є справжнім випробуванням для Києва - вважає Рубен Ґзірян (Ruben Gzirian), аналітик дослідницької компанії Navantii, який спеціалізується у питаннях Східної Європи.

"Необхідність інтегрувати добровольчі батальйони до складу Збройних сил України виходить за межі суто військових потреб; це питання стосується основи реформ постєвромайданівської України. Звичне змішування політики та насильства не можна більше терпіти, якщо уряд України сподівається реформувати владні структури" - цитує Ґзіряна сайт аналітичного центру "Атлантична рада".

Якщо Україна прагне провести реформи та вибудувати ефективну державу, монополія на використання сили зіграє у цьому не останню роль - вважає Ґзірян.

Батальйони становлять небезпеку і через, часто, антиурядову позицію і через свою фактичну фінансову незалежність від обраної українцями влади. Останню їм забезпечують, на думку Ґзіряна, підтримка з боку олігархів та пожертви, включно з коштами, які надходять від української діаспори.

Оглядач ставить інтеграцію батальйонів до ЗСУ в один ряд із обмеженням влади олігархів в Україні та бачить її складовою пакету необхідних Україні змін на рівні з подоланням корупції, налагодженням роботи судової системи та децентралізацією.

"Без повної інтеграції добровольчих батальйонів, реформи, покликані змінити існуючі державні структури, зазнають невдачі", - переконаний експерт.

Дивіться також : Загрозу крайньоправих українці не бачать, бо ЗМІ псевдопатріотичні - експерти, оглядачі

Загрозу крайньоправих українці не бачать, бо ЗМІ псевдопатріотичні - експерти, оглядачі
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:15 0:00

XS
SM
MD
LG