Спеціальні потреби

“Босоногого бандита” спіймали на Багамах


Поліція Багамських островів, після погоні на човнах, затримала 19-літнього американця відомого під прізвиськом «босоногий бандит». Колтон Гаріс-Мур два роки тому втік із американської в’язниці для малолітніх і весь цей час успішно переховувався від правоохоронців. За два роки він проїхав через десяток американських штатів, де грабував магазини, будинки, викрадав автомобілі, човни і навіть літаки.

Своє прізвисько «босоногий бандит» отримав після того, як він втік з-під поліцейської варти без взуття, а згодом залишив відбитки своїх босих ніг на місці одного зі своїх злочинів.

Двохрічне полювання американських правоохоронців на зухвалого неповнолітнього злочинця завершилось на Багамських островах. Колтон Гаріс-Мур потрапив до рук місцевої поліції у своєму фірмовому стилі – без взуття. Його заарештували в неділю на світанку, коли він намагався викрасти швидкохідний човен.

Історія Колтона Гаріса-Мура, нагадує сценарій фільму «Спіймай мене, якщо зможеш!»

У 2008 році підліток втік із в’язниці для неповнолітніх. З того часу він зухвало грав з поліцією у «кота та мишу», здійснивши сотні пограбувань по всій Америці. Він замовляв піцу у грабовані будинки; в одній з вкрадених машин він залишив фотоапарат зі своїм фото; а обікравши магазини, він залишав на підлозі намальовані крейдою відбитки ніг. За два роки Гаріс-Мур викрав 5 літаків. Він не мав ліцензії пілота, але навчився літати, граючись у відеоігри.

На одному з викрадених літаків «босоногий бандит» 4 липня, у День Незалежності США, прилетів на Багами. Протягом тижня він скоїв там понад 10 пограбувань.

У той час як поліція збилася з ніг, шукаючи «босоногого бандита», його пригодами захоплювались багато прихильників в Інтернеті. На його честь навіть складали пісні. Втім жертви його пограбувань, серед яких є власник місцевого ресторану Алістар Макдоналд, вважають його звичайним злочинцем:

«Ми не вважаємо, що це романтично. Дехто захоплюється цими босоногими штучками. Але насправді він скоював злочини і грабував людей».

Влада Багамських островів спочатку має намір судити Колтона Гаріс-Мура за злочини, які він скоїв на Багамах. Невідомо коли його передадуть владі США. Мати Колтона рада, що її син живий і каже, що медіа перебільшують історії про нього. При цьому є інформація про те, що вона таємно веде переговори з видавцями, які хочуть написати книгу про пригоди «босоногого бандита».

  • 16x9 Image

    Руслан Петричка

    Руслан Петричка – керівник Української служби Голосу Америки. В журналістиці - з 1998 року. Працював репортером, телевізійним ведучим, продюсером. На Голосі Америки спеціалізуюся на питаннях внутрішньої політики США та українсько-американських відносинах.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG