Спеціальні потреби

Уряд США попросив американські банки продовжувати працювати з російськими компаніями - Bloomberg


Нью-Йоркська фондова біржа на Волл-Стріт, 23 вересня 2022. (AP Photo/Mary Altaffer)
Нью-Йоркська фондова біржа на Волл-Стріт, 23 вересня 2022. (AP Photo/Mary Altaffer)

Міністерство фінансів США і Держдепартамент негласно попросили найбільші американські банки, включаючи JPMorgan і Citigroup, не відмовлятися від співпраці з «певними стратегічними російськими компаніями», щоб мінімізувати негативний ефект від санкцій. Про це пише інформаційне агентство Bloomberg із посиланням на джерела, знайомі з ситуацією.

Зокрема, офіційні посадовці закликають банки продовжувати надавати «базові послуги» (грошові перекази та конвертація в долари) компаніям, які не потрапили під прямі санкції, таким як «Газпром», «Уралкалій» і «Фосагро».

Як пише Радіо Свобода, Bloomberg звернув увагу на те, що у вересні гендиректора JPMorgan Джеймі Даймона під час слухань у Конгресі США звинувачували у використанні лазівок для обходу санкцій, зокрема для ведення бізнесу з «Газпромом». Тоді Даймон заявив: «Ми дотримуємося інструкцій американського уряду, оскільки вони просили нас зробити це».

JPMorgan і Citigroup відмовилися від коментарів виданню. Міністерство фінансів США повідомило, що раніше випустило роз’яснення для банківської сфери, в якому йшлося про те, що діяльність у галузі гуманітарної допомоги, енергетики та сільського господарства дозволена.

Після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну найбільші банки оголосили про згортання ділової активності у Росії. Про свій вихід із країни повідомили JPMorgan і Goldman Sachs, пізніше це зробила Citigroup.

У липні Україна закликала американський JPMorgan Chase, Citigroup, британський HSBC і французький Credit Agricole розірвати зв’язки з компаніями, які торгують російською нафтою.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG