Спеціальні потреби

Легендарний вуличний художник Бенксі підтвердив, що малюнок на руїнах у Бородянці належить йому


Малюнок Бенксі на стіні однієї із зруйнованих будівель в Бородянці. Фото зроблене 12 листопада 2022 року. Фото: Reuters/Gleb Garanich
Малюнок Бенксі на стіні однієї із зруйнованих будівель в Бородянці. Фото зроблене 12 листопада 2022 року. Фото: Reuters/Gleb Garanich

Відомий британський вуличний художник Бенксі, як виглядає, підтвердив, що він був в Україні та залишив малюнки на стінах зруйнованих українських міст, повідомляє британський телеканал BBC.

Бенксі, всесвітньовідомий британський вуличний художник, чиє ім’я залишається прихованим, опублікував у п’ятницю ввечері на своїй сторінці в Instagram три фотографії графіті на зруйнованій будівлі з підписом «Бородянка, Україна».

На фото, яке Бенксі опублікував в Instagram, зображена гімнастка, яка робить стійку на руках серед уламків у Бородянці.

Інші англомовні ЗМІ також помітили цю публікацію Бенксі в Instagram, що вважається джерелом аутентифікації робіт анонімного художника, і вважають, що таким чином Бенксі підтвердив, що побував в Україні та визнав своїми малюнки помічені у Києві та навколо української столиці.

Радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко поширив фото зі сторінки Бенксі в Instagram із зауваженням, що це перший пост художника у 2022 році.

«Британський художник Бенксі оприлюднив фото графіті на руїнах будинку в Бородянці. Світлини опубліковані в Instagram. Це його перший пост у 2022 році», – мовиться у твіті.

Як повідомляє телеканал Al Jazeera, у соціальних мережах з початку листопада обговорювали і інші малюнки, схожі на авторський почерк відомого вуличного художника, зокрема йшлося про чорно-біле графіті, що зображує чоловіка, схожого на Володимира Путіна на його розтиражованих фото у формі дзюдо, якого перемагає маленький хлопчик. За повідомленнями, російський президент є володарем чорного поясу з дзюдо і відомим шанувальником цього бойового мистецтва.

Оглядачі часто порівнювали битву України і Росії з біблійним сюжетом про битву Давида і Голіафа, де слабший і менший суперник перміг більшого і сильнішого.

Міністерство оборони України у своєму твіті звернулося до цього порівняння.

«Ми сильніші за Давида. Вони слабші за Голіафа.Можливо, Бенксі», – мовиться у твіті міністерства.

Як пише британська газета Guardian, Бенксі, який старанно приховує своє ім’я, живе у британському Бристолі, а його роботи продаються за мільйони доларів. Він є, імовірно, є найвідомішим представником англійського андерграундного вуличного мистецтва. Бенксі також, за повідомленнями, є політичним активістом та режисером.

З початку неспровокованої широкомасштабної агресії Росії проти України у лютому цього року, низка відомих світових митців заявили про свою підтримку українців. Зокрема, у квітні музиканти знаменитого британського рок-гурту Pink Floyd уперше за багато років зібралися разом, щоб записати свою обробку української пісні «Ой, у лузі червона калина», яку заспівав український співак Андрій Хливнюк.

Після цього низка інших відомих на Заході співаків та акторів побували у Києві та засвідчили свою підтримку Україні. Одним з останніх гостей Києва був голівудський актор Шон Пенн. Пенн, який перебував в Україні на момент початку російської агресії у лютому на зйомках документального фільму, після цього ще кілька разів побував у Києві і зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським.

XS
SM
MD
LG