Спеціальні потреби

Пишний: понад 55% мережі системно важливих банків здатні працювати під час блекауту


Російські обстріли призвели до відключення електропостачання у багатьох містах України. На фото – вулиці Харкова після російських обстрілів. 8-ме квітня 2024 року. (Photo by Roman PILIPEY / AFP)
Російські обстріли призвели до відключення електропостачання у багатьох містах України. На фото – вулиці Харкова після російських обстрілів. 8-ме квітня 2024 року. (Photo by Roman PILIPEY / AFP)

Понад половина головних українських банків можуть продовжувати працювати навіть в умовах відключення електропостачання через російські обстріли.

Масштабні російські обстріли енергоінфраструктури України навесні перевірили здатність українських банків працювати в режимі блекауту, каже голова Національного банку України Андрій Пишний.

"Сьогодні більш ніж 55% мережі системно важливих банків здатні працювати за будь-яких умов", – сказав Пишний в інтерв'ю Українській службі Голосу Америки.

Він пояснив – в рамках програми Power Banking створено загальнонаціональну мережу банківських відділень, забезпечених резервними каналами зв'язку, включно зі зв'язком через Starlink, а також вони мають безперебійні джерела енергопостачання, генератори.

"Ми протестували цю систему саме зараз, весною 2024 року, коли Росія поновила ракетні атаки", – додає посадовець.

Пишний, який цього тижня перебуває у Вашингтоні для участі у весняних зборах МВФ та Світового банку, каже, що на зустрічах в рамках зборів центральні банки інших країн світу вивчають досвід України.

"Багато хто із колег цікавиться нашим досвідом роботи в умовах війни, забезпечення безперебійної роботи, не дивлячись на обставини, в умовах активної фази війни, в умовах блекауту, адже блекаут може бути спровокований не лише ракетною атакою та ураженням енергетичної інфраструктури внаслідок обстрілу, але і кібератаками. Наш досвід є цікавим, і ми активно ним ділимось", – каже Пишний.

У Харкові, де російські напади призвели до масштабного знеструмлення, 121 банківське відділення Power Banking в місті та області працювали, заявив Пишний, але визнав, що стає складніше долати наслідки руйнувань, "адже росіяни вразили саме генерацію електроенергії, а також мережу транспортування струму".

Головний банкір України каже, що проєкт Power Banking виявився надійним і працює в кількох оюластях України.

"Сьогодні ми бачимо що він функціонує там, де це необхідно. Запорізька, Дніпровська, Харківська, Сумська області в моменти блекауту працювали саме на протоколі Power Banking", – додає він.

Зусилля України з побудови системи банківських послуг "стійких до збоїв в постачанні електроенергії та роботи інтернету" відзначили і в Державному департаменті США.

Заступник радника з національної безпеки США Даліп Сінгх під час візиту до Києва в квітні заявив, що система державного управління України попри війну "трансформується в дусі інновацій та прозорості, який не можуть сповільнити російські атаки".

Крім банківського сектору серед прикладів успішних реформ Сінгх відзначив розширення системи Prozorro, розвиток цифрових технологій в системі "Дія".

Повне інтерв'ю з Андрієм Пишним читайте тут.

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG