Спеціальні потреби

Пан Гі Мун: продовжувати пошук засобів відновлення миру в Україні


Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун
Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун виступив із заявою з приводу обстрілу автобуса в Cхідній Україні.

«Генеральний секретар глибоко стурбований відновленням ескалації насильства в Cхідній Україні і засуджує обстріл автобуса в Донецьку, що стався напередодні та в результаті якого, як повідомляється, загинули не менше 11 мирних жителів», – наголошується в документі.

Далі в заяві йдеться: «Цей інцидент, який повинен бути розслідуваний, а відповідальні за нього повинні бути віддані правосуддю, ще раз підкреслює термінову необхідність припинити насильство, яке вже забрало понад 4 800 життів, змусило більше мільйона людей покинути свої будинки і продовжує незаслужено заподіювати шкоду і страждання незліченними мирним жителям».

Пан Гі Мун закликав «усі сторони поважати угоду про припинення вогню і повернутися до реалізації Мінських угод, які залишаються надійною базою для вирішення конфлікту».

Генеральний секретар ООН відзначив, «триваючі дипломатичні зусилля України, Росії, Франції та Німеччини в цьому напрямку і закликав« усі зацікавлені сторони продовжувати пошук засобів відновлення миру і забезпечення стабільності, територіальної цілісності та єдності України».

XS
SM
MD
LG