Спеціальні потреби

Колишніх ув'язнених перевиховують пекарською справою


Вона сама тепер допомагає іншим жінкам зі схожею долею
Понад сорок відсотків звільнених з ув’язнення американців повертаються за ґрати протягом наступних трьох років. На програми соціальної адаптації уряд витрачає щороку понад 50 мільярдів доларів. Програми працюють, щоправда не так ефективно, як хотілося б суспільству.

Порівняно нещодавно у Вірджинії розпочались курси підготовки колишніх засуджених до життя на волі, організатори яких сподіваються, що їх метод матиме високий коефіцієнт успіху.

Притулком для пітбулів керують колишні в'язні
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:27 0:00
Протягом десяти тижнів учасниці курсів вчаться азам випічки та продажу печива у справжній пекарні.

Програму «Печемо разом» започаткували давні подруги Тріша Сабатіні та Стефані Райт. У такий спосіб жінки втілили у життя своє спільне бажання допомагати іншим. Стефані Райт говорить:

«Ми разом бігаємо. І якось під час пробіжки заговорили, як хочемо жити далі. У мене є досвід соціальної працівниці, Тріша чудово пече, ось ми і вирішили об’єднати наші зусилля та натхнення. Це наша третя група. Попередні дві закінчило шістнадцять жінок».

Тері Ґарадет – одна з випускниць цієї програми. Курси випічки, розповідає жінка, допомогли їй змінити життя на краще. Завдяки програмі, у сорока п’ятирічному віці Тері вирішила закінчити покинуте багато років тому навчання і отримати диплом середної освіти».

Відновлення книжок - перевиховання в'язнів
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:49 0:00
Direct link
Окрім того, вона сама тепер допомагає іншим жінкам зі схожею долею, передаючи їм набутий досвід.

Випускниця програми «Печемо разом» Тері Ґарадет говорить:

«Я керую процесом змішування та веду групу життєвої підтримки. Мене надихає ця робота, я бачу як ці жінки працюють над своїм майбутнім. Починати треба з невеличкого, що може перерости у щось серйозне, за п’ять років можна чогось досягти».

Ріджіна Берд прийшла на курси кілька тижнів тому. Вона мріє одного дня відкрити власний ресторан. Про щось подібне вона не могла навіть подумати рік тому, коли вийшла із в’язниці:

«Для мене, з моїм кримінальним минулим, було дуже складно знайти роботу. Свого часу я страждала від заниженої самооцінки та депресії, з якими боролась за допомогою наркотиків».

По зовнішньому вигляду ніколи не скажеш, що переживає людина і на що вона здатна, коли хоче змінити себе. Я відкриваю ці якості й у собі працюючи з ними.
Тріша Сабатіні
У рамках програми жінок не лише навчають азам випічки, а й допомагають покращити свої навички спілкування, готують до пошуку роботи. Розповідає учасниця програми Джеймі Вайтгед:

«Окрім навичок випічки, я навчилась відкриватись іншим, оскільки була замкнутою у собі. Я зрозуміла, що я не одна така, є люди у схожій ситуації. Я оступилася, але це у минулому, я хочу стати кращою людиною. Коли ми ділимося своїм життєвим досвідом, виникає відчуття надії».

Співзасновниця програми Тріша Сабатіні каже:

«Наша програма підкреслює, що кожен заслуговує на другий шанс у житті. Адже по зовнішньому вигляду ніколи не скажеш, що переживає людина і на що вона здатна, коли хоче змінити себе. Я відкриваю ці якості й у собі працюючи з ними».

Нью-йоркські в’язні здобувають освіту за ґратами
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00
Direct link
Випічку цих жінок залюбки купують місцеві мешканці. Говорить клієнтка Керин Моран:

«Вони допомагають жінкам, дають їм другий шанс у житті. Тож ми приходимо сюди за випічкою, аби підтримати програму, заради цього купуємо у них».

Хоча «Печемо разом» приймає пожертви, завдяки бізнес-моделі, програма сама заробляє на свою діяльність. Сімдесят відсотків попередніх випускниць цих курсів влаштувалися на роботу.

Підготовка однієї жінки коштує 2000 доларів. Тоді, як утримання у в’язниці обходиться платникам податків у штаті Вірджинія 25 тисяч доларів на рік.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG