Спеціальні потреби

Навіщо Азаров їздив до Москви?


Москва – Зустріч Дмитра Медведєва і Миколи Азарова віч-на-віч у резиденції російського прем’єра «Горки-9» сьогодні тривала дві години. Самі керівники урядів коментувати підсумки переговорів не стали, вирушивши після бесіди на робочий обід.

Натомість перший віце-прем’єр російського уряду Ігор Шувалов зробив кілька важливих заяв з цього приводу. За словами Шувалова, у разі підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС Росія не бачить можливостей застосування до Києва митного тарифу в рамках Митного союзу.

Російський віце-прем’єр пояснив, що у Митному союзі створюється єдина митна територія з єдиним митним кордоном і єдиним зовнішнім тарифом. За словами Шувалова, Азаров і Медведєв зуміли домовитися не з усіх аспектів енергетичного співробітництва.

Чим загрожує асоціація з ЄС

На думку головного редактора журналу «Росія в глобальній політиці» Федора Лук’янова, головною причиною поїздки до Москви українського прем’єра став практично відкритий конфлікт економічних інтересів двох держав.

Азаров приїжджав до Москви, щоб якось врегулювати відносини, які явно рухаються не просто до конфлікту, а до такої якісної зміни
Федора Лук’янова
«Азаров приїжджав до Москви, щоб якось врегулювати відносини, які явно рухаються не просто до конфлікту, а до такої якісної зміни. Ситуацію з майбутнім підписанням Україною договору про поглиблену вільну торгівлю з Євросоюзом Росія сприймає як сигнал для перегляду торговельних відносин з Україною. Як визнав радник президента Сергій Глазьєв, те, що було нещодавно на митниці – фактично блокування українського імпорту – це така репетиція того, що може трапитися у разі вступу України до асоціації з ЄС»,– сказав російський оглядач у коментарі Радіо Свобода.

Росія ображена

Ще до початку зустрічі Медведєва і Азарова фахівці відзначали, що навряд чи вона закінчиться серйозними домовленостями. Вони вказували на те, що утримати Україну від зближення з Євросоюзом російському прем’єрові навряд чи вдасться.

На думку відомого російського економіста Євгена Ясіна, цей процес вже фактично незворотній.

«Угода з Євросоюзом через деякий час набуде чинності, Україна твердо має намір її підписати. Росія впевнена, що їй це не вигідно, сама вона таку можливість втратила. Звідси ланцюжок наслідків, які, мабуть, вже стали неминучими», – вважає фахівець.

Перший віце-прем’єр Росії Ігор Шувалов після переговорів Миколи Азарова та Дмитра Медведєва підкреслив, що політичні плани Києва на сьогоднішній зустрічі не обговорювали. Продовжувати подальші переговори про перспективи одночасної участі України в зоні вільної торгівлі з Євросоюзом і Митному союзі, за словами Шувалова, безглуздо.


Передрук з "Радіо Свобода"

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG