Спеціальні потреби

Експерти закликають перевірити, чи законно Аваков надав охорону американцю Леву Парнасу


Надання охорони МВС України громадянину США Леву Парнасу – це дивно, і розслідування має це прояснити. Так коментує листування Арсена Авакова з Левом Парнасом колишній високопосадовець Пентагону, а нині старший директор Центру Пенн-Байдена Майкл Карпентер.

Витримка з листування Льва Парнаса з очільником МВС України Арсеном Аваковим
Витримка з листування Льва Парнаса з очільником МВС України Арсеном Аваковим

"Що стосується гарантій безпеки, які були надані Леву Парнасу в Україні, я просто вважаю це неймовірним і дивним. Те, що громадянин США, який бере участь у подібній політичній операції, може отримати гарантії високого рівня від чиновника в українському уряді, я вважаю це дивним. Мені хотілося б дізнатися більше, оскільки я не знаю конкретики, але розслідування, сподіваюся, прояснить хоча б частину цього", - розповів "Голосу Америки" Карпентер.

На якій підставі глава МВС надав охорону Леву Парнасу, і хто оплачував ці послуги, - задається питанням громадська організація "Центр протидії Корупції". На своїй сторінці у Фейсбук Центр оприлюднив заяву: "Якщо ця охорона була державна, то на якій підставі державний орган України охороняв приватного іноземного громадянина?"

Крім співпраці з Руді Джуліані, за даними видання Reuters, Лев Парнас працював кілька місяців перекладачем для юристів Дмитра Фірташа.

"Лев Парнас - приватний громадянин іноземної держави. ... Надати державну охорону такій особі незаконно. Це зловживання владою Арсена Авакова", - написала серед іншого на сторінці у Twitter виконавча директорка Центру протидії корупції Дарія Каленюк.

На прохання журналістів американського видання Buzzfeednews прокоментувати надання охорони американцю Леву Парнасу, речник Авакова відповів: "Без коментарів".

У вівторок Комітет з розвідки Палати представників США оприлюднив у справі імпічменту президента Трампа нові документи, надані американським бізнесменом Левом Парнасом до Конгресу США.

Документи, серед іншого, містять обмін повідомленнями між Левом Парнасом, українськими посадовцями та американськими діячами.

Дивіться також: Яку роль Луценко зіграв у політичному скандалі у США

Яку роль Луценко зіграв у політичному скандалі у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

XS
SM
MD
LG