Спеціальні потреби

Аваков подасть в суд на Генпрокуратуру


Арсен Аваков

Арсен Аваков судитиметься з Генпрокуратурою України, яка оприлюднила брехливу інформацію про буцімто його домашній арешт. Таку заяву екс-губернатор Харківщини, лідер обласної парторганізації «Батьківщина» зробив під час інтернет-конференції з Італії.

На відеозв’язок з харківськими журналістами опальний політик вийшов, аби наочно показати: він перебуває на свободі і жодних обмежень у переміщенні всередині Італії суд Рима на нього не накладав.

Дії Генпрокуратури, яка офіційно стверджувала протилежне, Аваков назвав «профанними» та «неадекватними». За його словами, ці дії «демонструють рівень компетенції ГПУ» та створюють негативний імідж українському правосуддю на Заході.

«Там вважають: якщо у такій дрібниці ми маємо справу з такою брехнею офіційного органа... про яке справедливе розслідування і справедливу позицію прокуратури може йтися», – сказав Аваков.

Як він пообіцяв, позов на ГПУ за зганьблення честі і гідності він подасть з території Італії.

Спілкуючись з батьківщиною по скайпу, екс-глава Харківської облдержадміністрації повідомив, що наразі не збирається повертатися в Україну, де на нього чекає «справедливий», у лапках, суд. Що ж до можливості бути екстрадованим з території Італії, то Аваков назвав це «малоймовірним». Натомість він припустив, що розгляд справи про екстрадицію в італійських судах затягуватиме українська сторона, – оскільки, за його словами, розуміє хисткість своїх позицій.

Твердження Генпрокуратури про домашній арешт Авакова спростував також його італійський адвокат. У копії рішення римського суду, яку оприлюднив захисник, немає жодної згадки про будь-яке обмеження особистої свободи. Як пояснив адвокат, наразі його підзахисний перебуває в статусі вільної людини, яка чекає на рішення – позитивне або негативне – щодо екстрадиції. При цьому сам адвокат прогнозує, що в екстрадиції Авакова на Україну італійський суд відмовить.

Нагадаємо: про те, що Арсена Авакова рішенням римського суду звільнено з-під варти, повідомив 12-го квітня лідер фракції «БЮТ-Батьківщина» Андрій Кожем’якін. Однак цього ж дня Генпрокуратура України виступила зі спростуванням. Як заявили у прес-службі відомства, Аваков в Італії хоч і звільнений з-під варти, але поміщений під домашній арешт. Мовляв, такий запобіжний захід обрали щодо нього до вирішення питання про екстрадицію в Україну.

Наразі у відомстві Пшонки свій промах ніяк не коментують. Натомість Міністерство закордонних справ України у вівторок визнало, що Аваков таки вільний і під домашнім арештом не перебуває. При цьому в МЗС не забули нагадати, що, попри рішення римського суду про звільнення, Аваков далі значиться у міжнародному розшуку, при перетині кордону ЄС може бути повторно затриманий, а процес його екстрадиції за запитом Генпрокуратури України триває.

Нагадаємо також: екс-урядовця, проти якого в Україні було порушено кримінальну справу, затримали в Італії 25 березня 2012-го року. Генпрокуратура України звинувачує опозиціонера, за сумнозвісною статтею КК «перевищення владних повноважень», у махінаціях із землею. Аваков звинувачення відкинув, заявивши, що підписи під земельними актами сфабриковані, а переслідування назвав політично мотивованим.

XS
SM
MD
LG