Спеціальні потреби

У США вивчають зв`язок між екологією і аутизмом


Один відсоток американських дітей віком від трьох до сімнадцяти років страждають на аутизм. Причини цієї хвороби досі мало зрозумілі. Однак цими днями вчені Оксфордського університету опублікували результати найбільшого на сьогодні дослідження аутизму, в якому повідомляють про виявлення нових генів, притаманних цій хворобі. Науковці сподіваються, що їх відкриття допоможе раніше діагностувати, а відтак лікувати недугу. Тим часом, американські науковці у штаті Массачусетс працюють над вивченням впливу екології на появу аутизму.

Марта Герберт – дитячий невролог. Вона працює в одному з найкращих медичних центрів Америки – Массачусетській лікарні, де очолює дослідження щодо впливу токсичних хімічних речовин у довкіллі на розвиток мозку.

Герберт переконана, що у випадку багатьох недуг «генетика заряджає зброю, але довкілля спускає курок».

Особливу увагу дослідники зосереджують на вивченні аутизму. Вважається, що це захворювання викликають генетичні мутації. Однак невролог Герберт не погоджується. Її теорія – хворобу спричиняють або посилюють екологічні фактори:

«Наш організм має систему, що називається детоксикація. Це процес, що очищає тіло від непотрібного, власних відходів чи інших токсинів. Це може бути забруднене повітря, пластмаса у їжі чи пестициди, яких надто багато у наших харчових продуктах».

У дослідженнях беруть участь діти дошкільного і шкільного віку, а також дорослі. Не всі з них аутисти.

Герберт вважає, що це допоможе їй встановити коли саме розвивається аутизм і під впливом чого.

Лікар вже давно спостерігає за братами Кензі і Купером. Хлопчики не аутисти. Але їх регулярно перевіряють на наявність токсичних хімікатів, змін у мозку та розвитку:

«Я хочу перевірити, і якщо це підтвердиться, показати, що вплив хімікатів на мозок відбувається не тільки під час розвитку, а протягом всього життя».

Марта Герберт не єдина хто досліджує вплив навколишнього середовища на здоров’я людини. Лері Сільвер – психіатр і професор Джорджтаунського університету. За 40 років роботи він також помітив зв’язок між шкідливим токсинами і розумовою відсталістю:

«Ми все більше занепокоєні тим, що екологічні токсини спричиняють розвиток і поширення цих хвороб».

Три мільйони людей у США страждають на аутизм. Але якщо у 1994 році це був один випадок на тисячу дітей, тепер це один на 110.

Двоє з чотирьох синів Джефа Села – аутисти. До цього в родині про хворобу не чули. Він каже, що у його хлопців високий рівень ртуті, свинцю.

Чимало батьків вважають, що захворювання викликане вакцинацією, зокрема корової вакцини. Однак жодні дослідження цього не підтвердили.

Батьки, як Джеф Сел, домагаються прийняття закону про токсичні хімікати. Понад 80 тисяч хімічних речовин викидаються в атмосферу. Однак детальна інформація існує лише про 200 з них. Не виключено, що деякі є шкідливими не тільки для людей, але й для планети.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG