Спеціальні потреби

Австрія проведе дострокові вибори після розвалу коаліції з проросійськими ультраправими


Австрійський канцлер Себастіан Курц та віце-канцлер Гайнц-Крістіан Штрахе на спільній пресконференції 4 грудня 2018 р.
Австрійський канцлер Себастіан Курц та віце-канцлер Гайнц-Крістіан Штрахе на спільній пресконференції 4 грудня 2018 р.

Австрійський канцлер Себастіан Курц оголосив проведення дострокових виборів на початку вересня, відмежувавшись від ультраправої Партії свободи, заплямованої звинуваченнями про наміри оборудок із російським інвестором.

Голова Партії свободи віце-канцлер Гайнц-Крістіан Штрахе 18 травня пішов у відставку після оприлюднення відеозапису його розмови із жінкою, яка назвалася племінницею російського олігарха Ігоря Макарова.

У розмові у липні 2017 року, в якій брав участь також інший чільний представник названої партії, Йоган Ґуденус, австрійські політики обіцяли інвесторам сприяння в отриманні державних замовлень в Австрії.

Росіянин Ігор Макаров відмежувався від розмови, записаної на іспанському острові Ібіца, заявивши, що племінниць у нього немає.

Себастіан Курц в інтерв’ю, надрукованому в газеті Bild у понеділок, сказав, що Штрахе може загрожувати також кримінальне переслідування не лише через “корупційну пропозицію”, але й через обговорювані у відеозаписі наміри впливу на редакційну політику відомої австрійської газети.

У відеозаписі, спільно оприлюдненому 17 травня німецькими газетами Der Spiegel та Süddeutsche Zeitung, Штрахе говорив, що він хотів би зробити з австрійськими засобами масової інформації те, що вчинив у сусідній Угорщині прем’єр-міністр Віктор Орбан.

Гайнц-Крістіан Штрахе не заперечив факт записаної розмови, але назвав оприлюднення запису “цілеспрямованим політичним убивством” і підкреслив, що після тих розмов ніхто не давав і не отримував ніяких грошей.

Антон Шеховцов, український політолог з Криму, який працює у Відні, припускає, що скандал з австрійською Партією свободи став випадковим наслідком “ширших операцій спрямованих на збір компромату щодо підприємців та політиків, які проводять колишні працівники спецслужб з метою шантажу”.

Друзі Росії

2016 року ультраправа австрійська Партія свободи уклала угоду про співпрацю з урядовою російської партією Єдина Росія.

Низка представників австрійської Партії свободи відвідували анексований Росією Крим всупереч українським протестам.

Гайнц-Крістіан Штрахе, перебуваючи на посаді віце-канцлера, заявляв про бажання поступово скасувати європейські санкції щодо Росії, запроваджені після захоплення Криму і на тлі війни на сході України.

“Тепер час покласти край цим санкціям і нормалізувати політичні й економічні відносини з Росією”, - заявляв Штрахе в інтерв’ю виданню Österreich у червні 2018 року.

Потребу скасування санкцій щодо Росії австрійські ультраправі та їхні союзники в таких країнах як Італія та інших пояснюють збитками, яких зазнають європейські компанії вимушеного від згортання співпраці з Росією.

Дивіться також: Як митна війна впливає на бізнеси у Південному Китаї

Як митна війна впливає на бізнеси у Південному Китаї. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:09 0:00

XS
SM
MD
LG