Спеціальні потреби

Американські морські піхотинці розпочинають військові навчання в Австралії


Перша група морських піхотинців США прибула у північний регіон Австралії, що означає збільшення американської військової присутності в Азійсько-Тихоокеанському регіоні.

Австралійський міністр оборони Стівен Сміт привітав 200 морських піхотинців, які є першими із 2500 військових, що братимуть участь у спільних навчаннях з австралійськими збройними силами.

Згідно з угодою, Австралія також надасть свою авіабазу Дарвін для ширшого використання американськими військовими літаками, серед яких є також винищувачі і бомбардувальники. Австралія також може дозволити США використовувати свою північну територію для випробування далекосяжних безпілотних літаків-розвідників. Однак, морські піхотинці не базуватимуться постійно на базі Дарвін, натомість вони будуть дислоковані у різні точки регіону.

Посол США в Канберрі позитивно оцінив можливість американських військ бути присутніми в регіоні, який, за його словами, є особливо динамічною зоною у даний час.

Невдоволення військовою присутністю США у регіоні раніше висловив Китай, який побоюється, що Сполучені Штати прагнуть придушити зростання Пекіна як глобальної економічної та військової потужності. Втім, австралійські високопосадовці зазначають, що американські війська сприятимуть гарантуванню миру та безпеки в регіоні.

Аналітики застерігають, що зростаюча американська присутність в Азійсько-Тихоокеанському регіоні може призвести до збільшення недовіри між Вашингтоном і Пекіном.

XS
SM
MD
LG