Спеціальні потреби

Журналісти розповідають про напади прихильників президента Трампа під час штурму Капітолію


Вільна преса важлива
Вільна преса важлива

Журналісти, зокрема фотографи, розповідають історії про рукоприкладство та погрози прихильників президента Дональда Трампа під час роботи над висвітленням атаки на Капітолій США в середу 6 січня. У соціальних мережах з'явилося відео, на якому фотографа Associated Press жорстоко штовхають учасники штурму під Капітолієм, поки хтось із натовпу не переконав їх у тому, що чоловік не є одним із учасників лівої групи «Антифа». Національна асоціація фотожурналістів закликала органи влади розслідувати та притягнути до відповідальності осіб, причетних до нападу на журналістів. У той день на дверях Капітолію залишили напис зі словами "Вбивайте ЗМІ".

Прихильники президента Дональда Трампа під час масових заворушень на Капітолії США на цьому тижні застосовували проти журналістів силу, погрожували, викрадали або розбивали обладнання. Напади, включаючи атаку на фотографа Associated Press, які розповсюдили в соціальних мережах, змусили Національну асоціацію фотожурналістів закликати владу розслідувати та притягнути до відповідальності людей, які застосували силу проти журналістів.

"Щоб виконувати свою роботу фотожурналісти повинні бути на передовій", - йдеться в заяві Асоціації. "Погрози, насильство та агресія щодо журналістів є безсовісними діями, які руйнують нашу демократію та права Першої поправки в нашій країні". На одному вражаючому зображенні, слова "Вбийте ЗМІ" були накреслені на дверях Капітолію.

На відео, зробленому колегою фотографа AP, Джона Мінчілло штовхають та тагають і бють кулаками група чоловіків, що стояли під Капітолієм. Чути, що деякі зловмисники звинувачують його у тому, що він є причетний до лівої групи "Антифа"; Мінчілло піднімає руки вгору і показує посвідчення преси.

Приблизно через хвилину чоловік із натовпу відводить його нападників. Мінчілло продовжував працювати.

"Ніколи не ставайте в центрі історії, це основний принцип."


У п'ятницю Мінчілло відмовився коментувати ситуацію. У себе у Twitter він написав: "Ніколи не ставайте в центрі історії, це основний принцип. Про що я би попросив? Не зациклюйтеся на обуренні занадто довго". Але він попросив усіх, хто читає його повідомлення, поміркувати про важливість журналістики та підписатися на місцеву газету.

"Хоча ми вдячні, що з ним все в порядку, це нагадування про небезпеку, з якою щодня стикаються журналісти як у США, так і в усьому світі, намагаючись просто виконувати свою роботу", - сказав Патрік Макс, прес-секретар AP.

На фотографа Associated Press напали під час штурму Капітолію. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:29 0:00

У ще однієї групи журналістів AP в середу викрали, пошкодили приладдя та викинули його за межі Капітолію. На одному із фото у соцмережах видно електричні шнури, зав'язані у петлю.

Були й інші інциденти. Ерін Шафф, фотожурналістка The New York Times, писала в газеті про те, що в Капітолії її оточили чоловіки, які вимагали повідомити, на кого вона працює. Один схопив її посвідчення на шиї, побачив, що вона працювала на Таймс, і кинули її на підлогу. Одну з її камер у неї вирвали, а на іншій зламали об'єктив, написала вона.

Один схопив її посвідчення на шиї, побачив, що вона працювала на Таймс, і кинули її на підлогу


Після того, як її повалили на землю, вона голосно кричала про допомогу. "Люди просто спостерігали", - написала вона.

Зрештою приїхала поліція, яка наказала їй повернутися на землю під прицілом пістолетів. На той момент за неї, за її словами, поручилися два інші фоторепортери.

Аманда Андраде-Роудс, фотожурналістка, яка у той день працювала для Washington Post, сказала Комітету захисту журналістів, що їй погрожували троє осіб розстрілом. Один чоловік, за її словами, сказав їй: "Завтра я повернуся з пістолетом і прийду за тобою".

"Журналісти, які висвітлюють демократичний перехід влади у Вашингтоні, не повинні потребувати прикриття", - заявив Марк Лодато, декан Школи комунікацій Сіракузького Університету. "Ми досягли дна".

Журналісти, які висвітлюють демократичний перехід влади у Вашингтоні, не повинні потребувати прикриття


CPJ також закликає притягнути до відповідальності винних за напади на ЗМІ 6 січня. Наразі вони розслідують три арешти/затримання членів преси, п'ять нападів включаючи пошкодження обладнання; пошкодження обладнання CNN, MSNBC та AP; численні погрози та переслідування по всій території США. Більшість із цих інцидентів відбулися у Вашингтоні.

Дивіться також: Студія Вашингтон. Хто винний у тому, що сталося на Капітолії?

Студія Вашингтон. Хто винний у тому, що сталося на Капітолії?
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:02 0:00

XS
SM
MD
LG