Спеціальні потреби

У США пройшли урочисті церемонії вшанування пам’яті загиблих під час вересневих атак 2001 року


Над містом Нью-Йорк схід сонця. Такий же чарівний, як десять років тому, аж поки спокій того вересневого ранку не був порушений терористами. Родини загиблих зібрались сьогодні на місці трагедії.
8:46, коли перший літак врізався у північну вежу Всесвітнього Торговельного Центру, була вшанована хвилиною мовчання. Президент Барак Обама зачитав псалом з Біблії, наголошуючи про важливість родини.

«Тому ми не матимемо страху, навіть якщо земля розверзнеться та гори зникнуть в океанських глибинах», – сказав президент Обама.

Були зачитані імена загиблих. О 9:03, коли у південну вежу врізався другий літак – знову хвилина мовчання. Вшанували присутні і ті моменти, коли третій літак врізався в Пентагон, рухнула Південна вежа, четвертий літак впав у Пенсільванії та рухнула північна вежа. Мері Джейн Маоніс втратила свого брата Джеймса. Вона прийшла на меморіал зі своєю молодшою сестрою.

«Вона дивилася у воду і трималася рукою за стіну, саме у тому місці, де вирізьблене ім’я нашого брата», – каже Мері Джейн.

Маоніс зізнається, що вперше за десять років відчула, що знову разом зі своїм братом. Джеймс загинув у Південній вежі, він був на дев’яностому поверсі, вона на 62му.

«Спочатку мені було дуже складно. Я питала, чому не я загинула, а він. Мене переповнювали емоції. Зараз я розумію, що в житті все може трапитись, і на все є свої причини», – говорить вона.

Ерік Оуртел подолав тисячі кілометрів, щоб привезти сюди сьогодні своїх дітей. Коли його близький друг Крістофер Інґроссія загинув, вони ще не були народжені. Ерік каже, що Крісу б сподобались чотириста дерев навкруги води.

«Він був людиною, яка думала про майбутнє. Мені здається він би подумав – життя продовжуються, люди ідуть далі», – говорить Ерік.

Американці дивляться у майбутнє, втім ніхто з них ніколи не забуде, що сталося.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG