Спеціальні потреби

Репатріація російського хлопчика викликала міжнародний скандал


Семирічного Артема Савельєва повернуто із США на батьківщину. Впродовж десятигодинного рейсу до Москви він був сам на літаку. Російські представники відносять це до порушень прав дитини.

Лінда Остін є однією з небагатьох людей, особисто знайомих із родиною, яка опинилась в центрі міжнародного скандалу і каже, що «вони попросту дуже добрі люди»:

«Я ніколи не чула, щоби вони навіть підвищували голос на цього хлопчика. Вони не образять навіть собаки – не те що дитину! Те, що про них говорять не може бути правдою, вони - чудові люди!»

Водночас не існує документів, які підтверджували б, що Артем (перейменований в Америці на Джастина) ходив до школи. Представники штату зайнялись вивченням цього питання. Ще один хлопчик в родині Гансен на ім’я Лоґан також не зареєстрований в школі.

В листі, з яким Торі Генсен відправила усиновленого хлопчика до Москви, сказано, що він вибухав люттю. Але рішення відправити Артема на батьківщину прийняла бабуся.

Лінда Остін каже:

«Вона вжила усіх заходів і зробила все можливе, щоби дитина приїхала безпечно і нормально. Вона не просто запхала його в літак - вона би цього ніколи не зробила».

Як стало відомо, бабуся Ненсі Генсен зв’язалась електронною поштою з російським юристом за місяць до повернення Артема з запитанням, як скасувати усиновлення:

Юрист Каріна Краснова пояснює:

«Їх відносини з усиновленим хлопчиком зайшли в глухий кут. Коли ця жінка натрапила на великі проблеми, ніхто не простягнув їй руки допомоги. Як я розумію, повернення дитини було кроком відчаю».

Кілька російських родин подали прохання на усиновлення Артема. Посол США в Росії Джон Бейрл
зазначає, що це допустимо:

«Як тільки він ступив на американську землю після усиновлення, він став громадянином США. Тепер, коли він в Росії, він лишається американським громадянином.... Нашим завданням є подбати, щоби Джастин-Артем потрапив в добрі руки і мав шанс залишити цю історію позаду і перейти до нормального життя».

Агентство по усиновленню висилає своїх представників на зустріч з місцевим шерифом. Результатів цих перевірок чекають сотні потенційних родин, які сподіваються, що історія не стане на перешкоді їх надіям усиновити дітей.

Сю Ґейнор із організації «Родини за усиновлення із Росії і України» говорить:

«Не можна применшувати трагічність усіх цих обставин, але не хотілося б прирікати тисячі дітей на багаторічне існування в сиротинцях, коли вони могли би мати люблячі родини тут в Америці або інших країнах».

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG