Спеціальні потреби

Громадські організації виступили за відставку Могильова


Громадські організації виступили за відставку Могильова
Громадські організації виступили за відставку Могильова

Всеукраїнська акція «Могильовщину – геть!» об’єднала різні громадські організації з вимогою відставки міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова. Активісти протестували під адміністрацією президента, а також закликали усіх українців долучитися до акції, вийшовши під стіни місцевих та обласних адміністрацій.

Так, у представленій українськими правозахисниками доповіді щодо порушень прав людини у 2009 – 2010, експерти заявляли, що під керівництвом міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова міліція перетворюється на інструмент репресій і представляє загрозу національним інтересам України. Аргументами таких закидів свідчать наведені випадки тортур та смертей у міліцейських відділках за 2009 – 2010 роки.

«Замість того, аби виконувати своє пряме покликання – здійснювати правоохоронні функції, захищати права, свободи і законні інтереси своїх громадян – відомство функціонує як репресивно-каральний апарат, на кожному кроці порушуючи права людини – власне, ті засади, які має захищати», – стверджує співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров.
«Останньою краплею» для блоку соціального партнерства «Порядок і Достаток» стало звинувачення активіста Підприємницького Майдану, голови КУПР Сергія Мельниченка та декількох активістів у створенні організованої злочинної групи з умислом пошкодження гранітної плитки.

«Оскільки президент визнав вимоги підприємців справедливими і дав обіцянку не чинити переслідувань учасникам Майдану, то дії підлеглих Могильова роблять з президента брехуна. Такий міністр нам не потрібен», – заявив голова правління Блоку соціального партнерства «Порядок і Достаток» Олександр Місюра.

Сьогоднішнього керівника МВС намагалися усунути з посади одразу після його призначення. Так, у травні 2010 року депутати із опозиційних фракцій прагнули звільнити Анатолія Могильова постановою парламенту, проте більшість її не підтримала. Гасла проти Могильова звучали і на Підприємницькому Майдані восени 2010.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG