Спеціальні потреби

Курорт для покинутих курей


Курорт для покинутих курей
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:44 0:00

Курорт для покинутих курей

Свого часу американці майже відмовились від вирощування городини чи свійських тварин для власних потреб. Однак, чим швидше рухається прогрес, тим більше людей повертається до землі. І вже не велике диво побачити на чиємусь подвір’ї грядки з помідорами, поміж яких риються кури.
Останнім часом, все більше американців заводять невеличкі господарства на власних подвір’ях

Щоправда, далеко не всі усвідомлюють скільки праці потребує власне господарство. Страждають від цього в першу чергу тварини, які не рідко залишаються кинутими напризволяще. На допомогу таким тваринам приходять благодійники.

Алі Мірcкі тримає курей на подвір’ї власного будинку у затишному приміському районі, поруч з Вашингтоном.

Однак, Алі не фермер у класичному розумінні цього слова. Їй просто подобається забезпечувати себе харчами. Останнім часом, все більше американців заводять невеличкі господарства на власних подвір’ях.

​Алі подобається доглядати за тваринами, і мати свіжі харчі, як то яйця та м'ясо. Їй також подобається мати можливість самій контролювати процес вирощення курей:

«Я забезпечую їх свіжою водою та свіжими, корисними харчами, вони мають нагоду вільно пересуватися по подвір’ю. Ти береш на себе відповідальність і зобов’язаний піклуватися живими істотами».
Останнім часом, каже вона, окрім традиційних собак і котів, у притулках з’являється все більше свійських тварин

Щоправда, далеко не всі фермери-початківці, відповідальні.

Тері Літлджон - помічниця директора відділу контролю за тваринами одного з округів у штаті Мериленд. Останнім часом, каже вона, окрім традиційних собак і котів, у притулках з’являється все більше свійських тварин:

«Ми підбираємо свиней, до нас привозять кіз, курей. Над багатьма з цих тварин знущалися, інших кинули на призволяще».

Притулок, де працює Тері, не пристосований утримувати свійських тварин. Тож чимало з них вона привозить на спеціальне господарство у провінційному Мериленді. Тут, на території у 160 гектарів, працює заповідник для занедбаних та кинутих домашніх тварин.
Ми підбираємо свиней, до нас привозять кіз, курей. Над багатьма з цих тварин знущалися, інших кинули на призволяще
Тері Літлджон

Це благодійна організація, що існує виключно на приватні пожертви. Щойно прибулі свині доживатимуть у компанії двохсот інших мешканців стайні.

Тері Камінґс заснувала це господарство разом з чоловіком Дейвидом у 1996 році.
Вона дає ім’я кожному мешканцю своєї ферми.

Окрім свиней тут знайшли спокій та притулок чимало тварин, які стали жертвами безвідповідальних господарів:

«В країні розпочався і останніми роками посилився рух повернення до землі, і ми спостерігаємо все більше пов’язаних з цим проблем. Люди не усвідомлюють скільки роботи та грошей необхідно, аби доглядати за тваринами. Тварини опиняються заручниками ситуації коли люди не мають достатньо досвіду або навіть бажання, щоб ними правильно піклуватися».

Найтовстіша кішка у США шукає господаря
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:48 0:00
Direct link
Цим тваринам пощастило, вони опинилися у місці, де про них піклуватимуться Тері з Дейвидом та чисельні волонтери.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG