Спеціальні потреби

Завершено евакуацію пасажирів з «Академіка Шокальського»


У четвер китайський рятувальний вертоліт евакуював 52 пасажирів з борту російського наукова-дослідного судна «Академік Шокальський», яке застрягло в льодах біля берегів Антарктиди.

Як повідомило Австралійське управління морської безпеки, яке координує рятувальну операцію, всі пасажири – серед яких науковці, туристи та журналісти - були зняті з борту російського судна і доставлені на австралійський корабель Aurora Australis.

Управління раніше в четвер повідомило, що погодні умови покращилися, що дозволило здійснити евакуацію.

74 пасажирам і членам екіпажу "Академіка Шокальського» довелося змиритися з численними затримками в евакуації, необхідність якої виникла після того, як 24 грудня російське судно опинилося в крижаній пастці.

До нього на допомогу відправлено три криголами - китайський, австралійський та французький - проте їх спроби прорватися через льоди провалилися. Судно Aurora Australis в понеділок підійшло до «Академіка Шокальського» на відстань 20 кілометрів, але сильний вітер і снігопад змусили його повернутися у відкриті води.

Нарешті у четвер пасажирів евакуйовано вертольотом групами по дванадцять осіб. Як повідомлялося, члени екіпажу залишилися на борту судна, якому не загрожує небезпека.

Судно використовувалося для антарктичної експедиції, яка мала на меті повторити мандрівку австралійського натураліста Даґласа Моусона, здійснену ним століття тому.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG