Спеціальні потреби

«Академік» залишається у крижаній пастці


Погана погода завадила австралійському криголаму підійти до російського дослідницького судна «Академік Шокальський», що застрягло в антарктичній кризі майже тиждень тому. Втім сильний вітер не дає можливості евакуювати на вертольотах 74 людей, які перебувають на його борту.

Служба безпеки мореплавлення Австралії, що координує роботу рятувальників, в понеділок повідомила, що криголаму Aurora Australis довелося повернутися у відкриті води через погану видимість.

Китайський криголам «Сніжний дракон» (Snow Dragon), відправлений на допомогу російському судну, підійшов до нього на відстань 11 кілометрів, але не зміг пробити товщу криги.

Якщо австралійському судну не вдасться прорватися через лід триметрової товщини, то для евакуації людей з судна, що опинилося в льодовому полоні, можна буде використовувати вертоліт з китайського криголама. Проте в даний момент застосування вертольота є неможливим через погодні умови.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG