Спеціальні потреби

У пункті утримання нелегалів у Журавичах охорона побила біженців


У пункті утримання нелегалів у Журавичах охорона побила біженців
У пункті утримання нелегалів у Журавичах охорона побила біженців

Міжнародна амністія вважає, що майже 70 осіб утримують в Україні незаконно.

Правозахисна організація Міжнародна амністія сьогодні закликала владу України негайно припинити знущання над групою біженців, які перебувають у пункті тимчасового утримання нелегальних мігрантів у селі Журавичі Волинської області.

У вівторок Міжнародна амністія повідомила, що охорона Пункту озброєна кийками атакувала нелегальних мігрантів, які 6-го січня оголосили голодування на знак протесту проти їх незаконного утримання.

За словами свідків, охорона примусила 60-ох сомалійців та 6-ох еритрейців припинити голодування, змусила їх їсти та засняла весь процес на відео.

Заступник директора Міжнародної амністії у Європі та Центральній Азії Джон Дальгуйзен заявив, що влада має «припинити знущання та тортури щодо людей, волю яких обмежено незаконно».

«Мігранти та шукачі політичного притулку намагались втекти від порушень прав людини у себе на батьківщині, натомість тепер зазнають знущань у Європі», – заявив Дальгуйзен.

Раніше нелегали, яких утримують у центрі в Журавичах, повідомляли про знущання та побиття.

Деякі скаржились та те, що їх на кілька днів поміщали у ізолятори, які не мали ліжка. Утримувані також скаржились на погрози та расистські образи, які вони отримували на електронну пошту та телефони.

Сомалійців, які перебувають у Журавичах, було затримано в різних частинах України 23-го грудня, а еритрейці перебувають у центрі з листопада.

Серед мігрантів майже 20 дітей. Деякі з них знаходяться у центрі без родичів.

Представники валид раніше заявляли, що затриманих буде депортовано протягом року. Втім зважаючи на те, що Україна ніколи раніше не депортувала сомалійців та еритрейців зі своєї території, правозахисники говорять про те, що їх утримують у Журавичах незаконно.

Україна як член Конвенції ООН щодо біженців не має права повертати біженців до країни, де їх людські права перебувають під загрозою.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG