Спеціальні потреби

Міжнародна амністія: Українська влада зневажає принцип верховенства права


Міжнародна правозахисна організація заявляє про структурні вади у правоохоронних органах України.

Вибіркове правосуддя, сумніви щодо незалежності судів та збереження міліцейського свавілля в Україні – тенденції, на які звернула увагу в Україні правозахисна організація Міжнародна амністія у своїй щорічній доповіді.

Правозахисники повідомляють, що постійно отримують повідомлення про тортури та інші види жорстокого поводження під вартою міліції. У доповіді вказується, що у країні зберігається атмосфера безкарності міліцейського свавілля.

«Цьому сприяли структурні недоліки правоохоронних органів, корупція, порушення, допущені при розслідуванні злочинів, скоєних співробітниками міліції, – або повна відмова від розгляду, утиск і залякування осіб, що подавали скарги», – йдеться у доповіді Міжнародної амністії.

Катування та інші види жорстокого поводження – одна з перших і ключових сфер, яка викликає наше занепокоєння в Україні. Ми постійно отримуємо інформацію про нові випадки
Директор Міжнародної амністії в Україні Тетяна Мазур.Постійною темою у звіті щодо України є права біженців та шукачів притулку. Організація відзначила позитивні зрушення, зокрема, схвалила прийняття нового закону «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту». Але, на думку правозахисників, документ не повністю відповідає міжнародним стандартам. «Шукачам притулку, як і раніше, загрожує повернення назад в країни, де їх права могли бути грубо порушені», йдеться у документі.

Окремо у доповіді Міжнародної амністії згадується справа колишньої екс-прем’єрки Юлії Тимошенко.

«Ця справа досить гучна, вона була у фокусі уваги із самого початку. Ми спостерігали за тим, як відбувається судове засідання. Ми вважаємо, що це політичне переслідування», пояснює Голосу Америки директор Міжнародної амністії в Україні Тетяна Мазур.

Разом з тим, ця справа демонструє проблеми у судовій системі України, коментує правозахисниця. «Це яскравий випадок тиску на суд, оскільки рішення у справі Юлії Тимошенко приймав так званий «тимчасовий» суддя. Спочатку судді призначаються на термін до 5 років, і вони не знають, чи затвердять їх чи ні. Тому є ймовірність тиску», говорить Тетяна Мазур. Загалом, у доповіді зазначається, що незалежність українських судів залишається під загрозою.

Остання 50-та доповідь Міжнародної амністії має назву «Тиранія та несправедливість не можуть тривати, як раніше».Міжнародна правозахисна організація закликала у документі до підписання у 2012-му році жорсткого міжнародного Договору про торгівлю зброєю.

«Минулого року у всьому світі влада не справлялась з вирішенням проблем, що виникають. Політики відповідали на виступи протесту жорстокістю або байдужістю. Настав час, коли інтереси людей повинні стати вище інтересів корпорацій, а права – понад прибуток», – заявив генеральний секретар Міжнародної амністії Саліл Шетті на презентації доповіді у четвер, 24-го травня.
XS
SM
MD
LG