Спеціальні потреби

Думки американців щодо імпічменту, відсторонення Трампа від влади розділились - нові опитування


Наступного дня після того, як Палата представників Конгресу США оголосила імпічмент президента Дональда Трампа, нове опитування NBC News показало, що думки американських виборців з цього приводу розділилися, причому більшість республіканців рішуче підтримують президента.

Загалом по країні 50 відсотків виборців вважають, що Трамп повинен бути підданий імпічменту і відсторонений від посади, а 48 відсотків виступають проти.

Будь-хто, хто вважає, що Трамп став живим політичним трупом - очевидно абсолютно неправий
Видання Axios

При цьому серед демократів за імпічмент і відсторонення Трампа виступають 89 відсотків респондентів, а серед республіканців - тільки 8 відсотків.

Думки незалежних виборців розділилися майже порівну: 45 відсотків за і 53 відсотки проти.

За даними опитування американських ЗМІ ABC News та Washington Post, 56% американців підтримують усунення президента США з посади та заборону йому обіймати офіційни посади.

Для порівняння, минулого року, коли відбувався перший процес щодо імпічменту, ця цифра становила 47%.

Опитування Axios-Ipsos вказує, що загалом 56% американців погоджуються, що Трамп має бути негайно усунутий від влади.

"Ліберали (92%) та помірковані демократи (92%) погоджуються щодо питання усунення Трампа. Проти виступають прихильники Трампа (94%) та традиційні республіканці (66%)", - відзначє видання.

"Будь-хто, хто вважає, що Трамп став живим політичним трупом - очевидно абсолютно неправий", - резюмує інший матеріал видання Axios.

Є підстави вважати, що підтримка імпічменту Трампа, обвинувального вироку щодо статей імпічменту у Сенаті може обернутися втратою підтримки для Республіканської партії.

"Відповідно до нашого опитування 800 імовірних виборців у так званих «штатах-гойдалках», яке було проведено у неділю та понеділок цього тижня, 80% виборців Трампа та 76% республіканців менш схильні голосувати за члена Конгресу, який голосує за імпічмент", - твітував раніше цього тижня Джейсон Міллер старший радник Трампа під час виборів 2020-го року.

Палата представників проголосувала за імпічмент в середу, але Сенат почне розглядати це питання лише 19-го січня, за день до закінчення терміну повноважень Трампа.

Це означає, що розгляд не буде завершено, поки він знаходиться на посаді.

Дивіться також: Компанія General Motors представила концепт футуристичної літаючої автівки

Компанія General Motors представила концепт футуристичної літаючої автівки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:50 0:00

XS
SM
MD
LG