Спеціальні потреби

Половина американців готові проголосувати за соціаліста, - опитування


47% американців готові проголосувати за соціаліста на виборах президента США, - засвідчило опитування громадської думки Gallup. При цьому, вони розходяться в розумінні, що таке соціалізм.

Згідно з опитуванням, 51% дорослих американців вважають, що соціалізм завдав би шкоди країні, поки 43% вбачають у ньому благо.

Попереднє дослідження Gallup показало, що саме визначення соціалізму, яким користуються американці, з роками змінювалося. Майже кожен четвертий пов'язує цю концепцію із соціальною рівністю, і лише 17% мають на увазі класичне визначення, що припускає певний ступінь державного контролю над засобами виробництва.

Також, опитування засвідчило, що серед прихильників соціалізму більше демократів, й вони позитивніше ставляться до соціалізму, ніж до капіталізму.

Крім того, американців запитали, що б вони вважали за краще: вільний ринок або контроль уряду в певних галузях економічного та суспільного життя. Більшість американців висловились за вільний ринок у галузі технологічних інновацій і розподілу багатства, але не проти кращого регулювання економіки в цілому, рівня зарплат, вищої освіти та охорони здоров'я.

Опитування Gallup також показало, що 58% опитаних готові підтримати атеїста на посаді президента, а 60% - мусульманина, якщо такі кандидати будуть.

Дивіться також: Настрої українців, які стежили за інавгурацією наживо в Києві. Відео

Настрої українців, які стежили за інавгурацією наживо в Києві. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:12 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG