Спеціальні потреби

“Американське ядерне товариство” закликає Росію надати "негайний, повний і відкритий" доступ до Запорізької АЕС 


Одне із приміщень Запорізької атомної електростанції, м.Енергодар, Україна, 2008 рік 
Одне із приміщень Запорізької атомної електростанції, м.Енергодар, Україна, 2008 рік 

“Американське ядерне товариство” закликає Росію негайно відкрити доступ до Запорізької АЕС та персоналу станції. У своїй відкритій заяві організація вказала на неприпустимість зловживання атомними електростанціями як щитом для військових операцій.

“Це неприпуститмо, щоб Росія використовувала Запорізьку атомну електростанцію в Україні як прикриття для ракетних ударів. Поведінка Росії на запорізькому об’єкті порушує міжнародне гуманітарне право, яке забороняє напади на атомні електростанції та використання живого щита, щоб уникнути ворожих атак чи репресій. Збройні сили Росії повинні негайно вивезти зброю з об’єкта та прилеглих територій”, - мовиться у заяві організації.

Президент Ядерного товариства США Стівен Арнд висловив “серйозну стурбованість” долею українського персоналу на Запорізькій АЕС.

“Ми закликаємо Росію надати Міжнародному агентству з атомної енергії негайний, повний і відкритий доступ до Запорізької АЕС і до персоналу станції”, - заявив він.

Як повідомляв “Голос Америки”, напередодні директор ядерної агенції ООН МАГАТЕ попередив, що найбільша в Європі Запорізька атомна електростанція в Україні “повністю вийшла з-під контролю”. За його словами, ситуація на АЕС, яку захопили російські війська, щодня стає все більш небезпечною, "порушені всі принципи ядерної безпеки".

XS
SM
MD
LG