Спеціальні потреби

США: Удари Росії з території ЗАЕС - "новий жахаючий рівень" людського щита


Держсекретар США Ентоні Блінкен під час виступу в ООН, 1 серпня 2022 року. REUTERS/Девід Дельгадо
Держсекретар США Ентоні Блінкен під час виступу в ООН, 1 серпня 2022 року. REUTERS/Девід Дельгадо

Росія надала поняттю "людський щит" "нового жахливого значення", коли захопила найбільшу атомну електростанцію в Європі - Запорізьку АЕС. На це вказав держсекретар США Ентоні Блінкен в понеділок у своєму виступі в ООН на відкритті конференції з контролю над ядерною зброєю.

"Росія тепер використовує станцію [ЗАЕС] як військову базу, щоб стріляти по українцях, знаючи: що вони не можуть і не будуть відстрілюватись, бо можуть випадково влучити в ядерний реактор, або сховище радіоактивного палива. Це виводить поняття "людського щита" на повністю інший жахливий рівень", - вказав Блінкен. Посадовець також відзначив зусилля МАГАТЕ "із запобігання ядерній катастрофі в Україні".

Російська агресія, вказав Блінкен, є не лише порушенням міжнародного права та статуту ООН, але і "суперечить запевненням, наданим Україні в 1994 році в рамках так званого Будапештського меморандуму"

Російська агресія, вказав Блінкен, є не лише порушенням міжнародного права та статуту ООН, але і "суперечить запевненням, наданим Україні в 1994 році в рамках так званого Будапештського меморандуму", які були "життєво важливими для впевненості України в рішенні позбутись ядерної зброї, яку та успадкувала писля розпаду Радянського Союзу і яка знаходилась на її території".

Голова американської дипломатії заявив, що такі дії надсилають "найгірший з можливих сигналів" тим країнам, які "можуть вважати, що потребують ядерної зброї для захисту суверенітету та незалежності".

Генеральний секретар ООН Антоній Гутерріш відзначив у своєму вступному слові, що геополітична напруга зростає і для ядерного знищення людства достатньо лише "одного непорозуміння".

Як повідомляв АР, чотиритижнева зустріч ООН, яка розпочалась в понеділок, має на меті досягти консенсусу щодо наступних кроків в сфері контролю над ядерним озброєнням.

Представники щонайменше 116 країн беруть участь у засіданні: включаючи держсекретаря США Ентоні Блінкена, президента Швейцарії Ігнаціо Кассіса, прем’єр-міністра Японії Фуміо Кісіду та прем'єр-міністра Фіджі Френка Баінімарама.

США готові швидко провести перемовини щодо нової угоди із контролю над ядерним озброєнням, заявив президент США Джо Байден в понеділок з нагоди початку засідання . Дія поточного договору START завершується у 2026 році.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG