Спеціальні потреби

Якщо США припинять підтримку України, то може пролитися й американська кров - Білий дім


Фото з мітингу на підтримку України після вторгнення Росії. AP Photo/Lewis Joly
Фото з мітингу на підтримку України після вторгнення Росії. AP Photo/Lewis Joly

Три причини, чому для американців важливо і далі допомагати Україні, назвав під час брифінгу у Білому домі координатор Ради національної безпеки зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі.

Зокрема, високопосадовець озвучив застереження, що американцям поразка України коштувала б у майбутньому більше грошей і навіть “американської крові”.

Джону Кірбі довелося відповідати на прохання журналіста пояснити американським виборцям, які “не повністю або не чітко розуміють, чому для Сполучених Штатів важливо так активно бути долученими до війни в Україні”. Представник Білого дому насамперед порекомендував послухати виступ президента США Джо Байдена у Варшаві, де він “дуже чітко і переконливо пояснив, чому Україна має значення і чому ця війна має значення”.

А також сформулював 3 наступні причини, чому слід допомогти Україні здобути перемогу на полі бою.

Війна за незалежність

“Банально, але правда, – сказав Джон Кірбі. – Це війна за незалежність, за законне право існувати як країна. Якщо якась нація на планеті розуміє суть цього, то це саме Сполучені Штати Америки, тому що нам довелося боротися за свою незалежність принаймні двічі”.

“І нам потрібна була іноземна допомога для цього”, - додав координатор Ради нацбезпеки зі стратегічної комунікації.

Продовольча криза і глобальний економічний ефект

Наступним моментом Джон Кібрі назвав глобальний негативний вплив, який скоює війна Росії проти України у світі. “Тих, хто може подумати, що війна в Україні настільки далеко, що це не впливає на них, я б попросив згадати літо і високі ціни на газ… подивитися загалом на економічний ефект [дій Росії], на [спричинену війною] продовольчу незахищеність глобального півдня і країн середнього достатку, дефіцит продуктів харчування, енергетичну незахищеність".

Якою буде наступна ціль Путіна?

Насамкінець Кірбі назвав вплив зброї президента Росії Володимира Путіна на світ.

За його словами, якщо партнери “складуть руки” і просто дозволять Путіну “отримати те, що він хоче” - захопити Україну, то на цьому президент РФ не зупиниться. Якою буде його наступна ціль? – питає Кірбі. – І скільки ще грошей та крові, зокрема американської крові, це потягне за собою?”

Раніше Джо Кірбі заявляв, що США мають за мету притягнути Путіна до відповідальності, й забезпечити Україні допомогу у безпековій, економічній і гуманітарних сферах.

  • 16x9 Image

    Ганна Твердохліб

    Знімаю соцмережеві відео для Голосу Америки про українців у США та Європі, пишу новини, найбільше люблю розповідати історії людей, які живуть цікаве і насичене життя, а також людські історії війни і особливо – збирати зворушливі розповіді української діаспори, а також висвітлювати досягнення, за які Україну шанують у світі. 

Форум

XS
SM
MD
LG