Спеціальні потреби

Колишній військовий ВМС США загинув в Україні


Архівне фото: Зруйновані російські танки та бронемашини в центрі Києва, 20 січня 2023 року
Архівне фото: Зруйновані російські танки та бронемашини в центрі Києва, 20 січня 2023 року

Колишнього військовослужбовця ВМС США, який не був на службі з 2019 року, загинув цього тижня в Україні, повідомили американські чиновники в п’ятницю. Вони сказали, що він воював не в межах будь-яких офіційних повноважень США.

Деніел В. Свіфт, який був старшиною 1-го класу, був поранений у Дніпрі та помер від поранень, сказав один із чиновників, які всі говорили про кадрові питання на умовах анонімності.

Інших подробиць, у тому числі про те, чи вивезли тіло Свіфта з України, немає.

Військово-морські сили заявили, що він залишив свій пост у Сан-Дієго, Каліфорнія, у березні 2019 року. «Ми не можемо робити припущення, чому колишній моряк опинився в Україні», — заявили у ВМС.

Відомо, що щонайменше п'ять інших американців загинули, воюючи в Україні, згідно із заявами Державного департаменту та повідомленнями окремих сімей.

Свіфт став до лав Військово-морських сил США у 2005 році та був призначений до підрозділу SEAL у 2007 році. Він добровільно залишив службу в січні 2014 року, але повернувся у 2015 році, а через рік був призначений до підрозділу SEAL. Після того, як він дезертирував, Морське командування спеціальних військових дій позбавило його кваліфікації SEAL — фактично заборонило йому носити тризуб SEAL.

Свіфт також недовго працював — трохи більше трьох місяців у 2015 році — поліцейським у Медфорді, штат Орегон. Заступник начальника поліції Медфорда Тревор Арнольд у п'ятницю не мав додаткової інформації.

У 2020 році він написав книгу під назвою «Падіння людини». На його сторінці в Amazon сказано, що він став батьком у 20 років і «до тридцяти років він п’ять разів брав участь у військових підрозділах ВМС США, включаючи Ірак, Афганістан і Ємен». Додається, що у нього було четверо дітей.

Уряд США відраджує американців від того, щоб воювати за Україну, через ризик, що їх можуть захопити та взяти в заручники російські війська. Щонайменше 6000 людей звернулися до посольства України у Вашингтоні протягом перших тижнів війни, щоб отримати інформацію про те, як стати волонтерами від імені України.

Половині потенційних добровольців було швидко відмовлено через відсутність військового досвіду, судимість або іншу непридатність до служби, заявив минулого року військовий аташе України.

Невідома кількість американців приєдналася до підрозділів іноземних бійців, які підтримують Київ, у тому числі колишні військові. Інші працюють волонтерами з групами допомоги та правозахисними організаціями. Адміністрація Байдена дала зрозуміти, що нині жоден військовослужбовець США не бере участі в бойових діях в Україні, хоча є деякі, які служать в посольстві в Києві, зокрема забезпечують безпеку та в офісі аташе з питань оборони.

Державний департамент відмовився конкретно говорити про смерть Свіфт, але зазначив у заяві, що може підтвердити нещодавню смерть громадянина США в Україні.

Ми підтримуємо зв'язок з його родиною та надаємо всю можливу консульську допомогу», - повідомили у відомстві.

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG