Спеціальні потреби

Міністерка фінансів США попередила Конгрес про небезпеку дефолту


Міністерка фінансів США Джанет Єллен (Janet Yellen - агл.) закликала законодавців якнайшвидше збільшити ліміт державного боргу і попередила, що, якщо Конгрес не вдаватиметься до жодних заходів до 2 серпня, Міністерству фінансів доведеться вдатись до «надзвичайних заходів», щоб запобігти федеральному дефолту.

У той час як в Конгресі розгорілася міжпартійна боротьба через підвищення граничного рівня федерального боргу, Єллен звернулася з листом до спікера Палати представників Ненсі Пелосі, нагадавши їй про те, що 1 серпня непогашений борг Сполучених Штатів досягне встановленого законом ліміту.

«Сьогодні Казначейство оголошує, що продаж цінних паперів серії SLGS буде припинено о 12:00 30 липня 2021 року», - заявила Єллен у листі, копія якого також була спрямована іншим лідерам Конгресу від обох партій.

За словами Єллен, продаж облігацій буде припинено до тих пір, поки Конгрес не підвищить верхню межу боргу або не накладе заборону на його подальше зростання.

«Якщо Конгрес не прийме заходи щодо припинення або збільшення ліміту боргу до понеділка, 2 серпня 2021 року, Казначейству необхідно буде вдатись до певних додаткових надзвичайних заходів, щоб запобігти дефолту Сполучених Штатів за своїми зобов'язаннями», - додала Єллен.

У листі міністерка також відзначає, що підвищення межі запозичень, або відмова від неї, не означає підвищення державних витрат і не схвалює витрати на майбутні бюджетні пропозиції, а лише дозволяє Мінфіну покривати раніше схвалені витрати.

Як повідомляло американське видання The Hill, у червні Єллен закликала Конгрес підвищити верхню межу запозицень або відмовитись від неї. На думку Єллен, неспроможність це зробити матиме "катастрофічні економічні наслідки”.

Нездатність вирішити розбіжності з приводу того, чи повинне скорочення державних витрат супроводжуватися збільшенням встановленого законом ліміту боргу, який на даний час встановлено на рівні 28,5 трлн доларів, може призвести до зупинки роботи федерального уряду - як це відбувалося тричі за останнє десятиліття - чи навіть до дефолту Сполучених Штатів.

У статті використано матеріали інформаційної агенції Reuters, The Hill.

Дивіться також: Як пройшов аукціон, який охрестили розпродажем сторіччя світу музики

Як пройшов аукціон, який охрестили розпродажем сторіччя світу музики. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

XS
SM
MD
LG