Спеціальні потреби

Уряд Афганістану може впасти за шість місяців після виведення американських військ - WSJ


місто Кундуз.
місто Кундуз.

Розвідувальне співтовариство США минулого тижня прийшло до висновку, що уряд Афганістану може впасти вже через шість місяців після виведення американських військ з цієї країни. Про це повідомляє видання Wall Street Journal.

Посилаючись на неназваних чиновників, знайомих з новою оцінкою, газета пише, що американські розвідслужби переглянули попередні, більш оптимістичні оцінки, в той час як Талібан здійснив прорив на півночі Афганістану, захопивши десятки районів і прилеглі великі міста.

Раніше міністр оборони США оцінив як "середній" ризик того, що міжнародні терористичні групи відновлять своє колишнє становище а Афганістані

"Хоча більшу частину процесу виведення військ США з Афганістану буде завершено до часу відзначення США Дня незалежності 4-го липня, відсутні ознаки того, що з'являється сильний, єдиний, та ефективний уряд країни", - відзначає у четвер американський дослідницький центр CSIS.

Раніше міністр оборони США оцінив як "середній" ризик того, що міжнародні терористичні групи відновлять своє колишнє становище а Афганістані та погрожуватимуть Вашингтону та його союзникам. За його словами для цього може знадобитись 2 роки. При цьому міністр оборони США Остін відзначив, що такий ризик зросте, у разі колапсу уряду Афганістану.

Сили безпеки Афганістану часто здавалися без бою, залишаючи повстанцям всюдиходи Humvee і іншу техніку, поставлену американцями, повідомляє Wall Street Journal.

Занепокоєні проривами Талібану, повідомляє видання, офіційні особи Білого дому вирішили сповільнити швидкість виведення військ. Це означає, що військово-повітряна база Баграм на північ від столиці поки що не буде ліквідована. Це дозволить американській армії мати додатковий пункт евакуації для американського та натівського персоналу, іноземних громадян та десятків тисяч афганців, які роками підтримували американську присутність в країні.

«Це динамічна ситуація. Якщо потрібні будуть зміни щодо швидкості, масштабу виведення військ…ми хочемо мати гнучкість, щоб це зробити», - сказав прес-секретар Пентагону Джон Кірбі.

Американські військові вже вивели більше половини з 3500 своїх військовослужбовців і техніки з країни. Прес-секретар Кірбі підтвердив обіцянку президента Байдена вивести війська повністю до 11-го вересня 2021-го року.

Американські експерти в області розвідки раніше вважали, що уряд президента Ашрафа Гані, який зустрічається з президентом США Джо Байденом в п'ятницю у Вашингтоні, може проіснувати до двох років після виведення американських військ, повідомляє Wall Street Journal.

Однак тепер аналітики розвідки і високопоставлені представники військових вважають, що уряд Афганістану і його столиця Кабул можуть впасти протягом 6-12 місяців після відходу американських військ, вказала газета. При чому, деякі інші західні офіційні особи вважають, що нинішній уряд протримається лише три місяці.

Нині в країні поки що залишаються тисячі американців, в тому числі військовий персонал, контрактники, дипломати, як також десятки тисяч афганців, які роками допомагали американським дипломатам та військовим. Високопоставлені військові посадовці, як демократи, так і республіканці, наполягають на евакуації цих осіб, які можуть стати мішенями Талібану, пише видання. Хоча планування такої операції вже почалось, адміністрація Байдена поки не дала на неї зелене світло.

Дивіться також: Як міжнародна спільнота може допомогти повернути Крим під контроль України? Дискусія у Німецькому Фонді Маршалла

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG