Спеціальні потреби

Американських інженерів переманюють до Індії та Китаю


Американських інженерів переманюють до Індії та Китаю
Американських інженерів переманюють до Індії та Китаю

Американські підприємці та політики скаржаться на брак у США талановитих інженерів і менеджерів, а молоді фахівці скаржаться на труднощі з працевлаштуванням в Америці. Тим часом закордонні фірми з готовністю наймають випускників американських технічних вузів.

Справа в тому, що багато іноземних роботодавців встигли пожити у США та оцінити переваги роботи з людьми, що одержали американську освіту. Надалі, коли їм доводиться залишати Америку – головним чином через проблеми з візою – вони намагаються захопити з собою цінних співробітників.

Кунал Бал, виконавчий директор компанії «Snapdeal» – одного з найбільш успішних стартапів Індії – в листопаді відвідав чотири престижних американських університети з наміром найняти два-три десятки інженерів, маркетологів і менеджерів по продукції. За словами Бала, ці випускники могли б знайти роботу і в США, але тут їм навряд чи вдалося б зайняти відразу такі високі посади, які готовий запропонувати він.

28-річний Бал закінчив Пенсільванський університет і якийсь час пропрацював в концерні «Microsoft». Однак отримати довгострокову робочу візу йому не вдалося, і він повернувся на батьківщину. Торік Бал заснував у Нью-Делі он-лайн сервіс «Snapdeal», в якому зайнято зараз близько тисячі осіб. Як очікується, у 2012-му році доходи фірми складуть 100 мільйонів доларів.

«Провести пару років за кордоном дуже корисно в професійному плані. До того ж ми організуємо роботу за аналогом американських компаній», – розповідає Бал. За його словами, в Індії і в Китаї зараз відчувається гострий брак фахівців технічного профілю. Але нестачі охочих попрацювати в його компанії немає, причому близько третини кандидатів – американці.

Стурбовані активним «витоком мізків», президент Обама і його однодумці закликають законодавців пом'якшити жорсткі імміграційні правила. Але на Капітолійському пагорбі поки немає єдності думок щодо цієї проблеми.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG