Спеціальні потреби

У США розглядають нові санкції проти Росії


Сенатор Корі Ґарднер
Сенатор Корі Ґарднер

Сенат США має намір ініціювати законодавство про посилення санкцій проти Росії після того, як адміністрація президента США офіційно звинуватила РФ в організації політичних хакерських атак напередодні президентських виборів у США.

Голова сенатського підкомітету з питань кібербезпеки, республіканець Корі Ґерднер заявив, що планує представити законопроект, який зобов’язуватиме адміністрацію президента розслідувати діяльність російських «кіберзлочинців», причетних до кібератак у Сполучених Штатах. За його словами, документ також передбачатиме «агресивне застосування санкцій» там, де необхідно.

У п’ятницю кілька державних установ США, які підпорядковані адміністрація президента, заявили, що за останніми кібератаками на системи електронного листування осіб та установ у США, включно із зламами імейлів Національного комітету Демократичної партії та інших політичних організацій, стоїть уряд Росії.

«З огляду на масштаб та чутливий характер цих зусиль, лише найвищі високопосадовці Росії могли віддати наказ про подібні заходи», - йдеться у заяві.

При цьому у заяві не уточнюється, яка саме мотивація була у росіян.

«Ці крадіжки та викриття інформації мали на меті втрутитися у виборчий процес США, - мовиться у заяві. - Така діяльність не нова для Москви. Росіяни використовували подібну тактику та методи по всій Європі і Євразії, щоб, серед іншого, вплинути на громадську думку».

Заяву двох відомств адміністрації президента США політичні оглядачі вважають історичною. Раніше офіційно Вашингтон назвав чотири країни, від яких походить кіберзагроза, це Росія, Китай, Північна Корея та Іран. Утім Росія – єдина з цих країн, кіберактивність якої уряд США публічно ніколи не засуджував.

Дивіться також: Ці пропозиції борців з корпцією увійшли в Меморандум між Україною та МВФ

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG