Спеціальні потреби

Faceboоk, Twitter знову попереджають про активність російських тролів – слухання в Сенаті


Операційний директор Facebook Шеріл Сендберг, виступає на слуханнях в Комітеті Сенату з розвідки, 5 вересня 2018 року
Операційний директор Facebook Шеріл Сендберг, виступає на слуханнях в Комітеті Сенату з розвідки, 5 вересня 2018 року

"Ми щодня блокуємо мільйони спроб зареєструвати несправжні акаунти. З жовтня 2017 року по березень 2018 ми деактивували 1,27 мільярда несправжніх акаунтів", - заявила операційний директор Facebook Шеріл Сендберг, виступаючи в середу на слуханнях в Комітеті Сенату з розвідки.

Facebook виявив, що біля 470 несправжніх сторінок і акаунтів, пов'язаних з російським "Агентством досліджень Інтернету" IRA витратили 100 000 доларів США на рекламу в Instagram та Facebook з червня 2015 до серпня 2017 року.

В квітні цього року ми усунули ще біля 270 сторінок та акаунтів, контрольованих IRA, діяльність яких була в основному націлена на росіян та російськомовних осіб у світі, включаючи такі країни як Азербайджан, Узбекистан та Україна
Шеріл Сендберг

Однак, IRA і тепер не припиняє спроб маніпулювати громадською думкою через Facebook, зокрема, серед російськомовних українців.

"В квітні цього року ми усунули ще біля 270 сторінок та акаунтів, контрольованих IRA, діяльність яких була в основному націлена на росіян та російськомовних осіб у світі, включаючи такі країни як Азербайджан, Узбекистан та Україна", - наголосила Сендберг під час слухань, присвячених впливу на соцмедіа США з-за кордону.

Є і зовсім нещодавні прояви "неприродньої діяльності" в Facebook, які компанія пов'язує з IRA.

"В липні ми усунули 32 сторінки та акаунти на Facebook та Instagram, які провадили скоординовану неприродню діяльність. Ми ще розслідуємо, але певна така діяльність відповідає тому, що ми бачили від IRA до та після виборів 2016 року і ми виявили докази певних зв'язків між цими рахунками і рахунками IRA, які ми припинили минулого року", - наголошує Сендберг.

Twitter також продовжує виявляти діяльність на платформах IRA. Про це під час слухань повідомив операційний директор Twitter Джек Дорсі.

"На сьогодні діяльність 3,843 рахунків, пов'язаних з IRA було припинено", - наголосив він.

Дорсі відзначив нещодавні спроби маніпулювання громадською думкою в США, коли з використанням несправжніх акаунтів, користувачі, можливо пов'язані з IRA, видавали себе а американців. "Twitter виявив 18 акаунтів станом на березень 2018 року, які, на наше переконання, пов'язані з IRA. Ці акаунти було зареєстровано після виборів в США 2016 року. Вони видавали себе за американців, наголошуючи на важливих соціальних та політичних питаннях. Акаунти видавали себе за прихильників поглядів всього політичного спектру".

У США Агентству IRA було винесено звинувачення пов'язані з втручанням до виборів 2016 року.

Вже втретє за цей рік основні компанії соцмедіа свідчили в Сенаті з питання впливу на їх діяльність з-за кордону.

У нас є серйозні питання стосовно структурної вразливості ряду платформ Google. Від Google Search, в якому продовжують спливати абсурдні теорії змов, до YouTube, де підтримувані Росією агенти продовжують просувати сотні відео, в яких розпалюється ворожнеча та Gmail, де оперативники інших держав намагаються проводити незліченні хакерські напади
Марк Ворнер

Цього разу, перед Комітетом Сенату з розвідки свідчили високопосадовці Facebook та Twitter. Facebook та Twitter розповіли про свої досягнення в протистоянні зловмисним впливам.

Все ж, сенатори висловили незадоволення тим, що компанія Google не надіслала представника керівництва на слухання.

"У нас є серйозні питання стосовно структурної вразливості ряду платформ Google", - наголосив заступник голови Комітету Сенату з розвідки Марк Ворнер. "Від пошукового механізму Google, в якому продовжують спливати абсурдні теорії змов, до YouTube, де підтримувані Росією агенти з дезінформації продовжують просувати сотні відео, в яких розпалюється ворожнеча та Gmail, де оперативники інших держав намагаються проводити незліченні хакерські напади".

Через розміри та вплив, Google має надзвичайні зобов'язання в цій сфері, переконаний сенатор.

Порожній стілець представника компанії Google на слуханнях
Порожній стілець представника компанії Google на слуханнях

Перед початком слухань, сенатори вшанували пам'ять сенатора Джона Маккейна.

В Сенаті США вшанували пам'ять сенатора Джона Маккейна. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Цей Сенат, ця розважлива установа зі своєю історією та традиціями переживе смерть Джона Маккейна, але беззаперечно, що без нього це місце стало трохи меншим
Сенатор Берр вшанував пам'ять Джона Маккейна під час слухань

"Перш ніж перейти до своєї промови, я хотів би сказати кілька слів про нашого колегу, нашого друга та колишнього члена Комітету сенатора Джона Маккейна, - наголосив голова Комітету Сенату з розвідки Ричард Берр. - Джон міг бути прямолінійним, щирим і коли треба було присвятити себе справі у яку він вірив, Джон Маккейн не мав рівних. Цей Сенат, ця розважлива установа зі своєю історією та традиціями переживе смерть Джона Маккейна, але беззаперечно, що без нього це місце стало трохи меншим. Ми продовжимо виконувати важливу роботу, яку ми тут робимо, з пристрастю, рішучістю та почуттям мети на основі моральних переконань. Джон би цього хотів. Насправді, він наполягав би на цьому. Від кожного з нас, мої друзі, я хотів би згадати фразу: «Втрата Аризони – це наша втрата. Наша втрата – це втрата Америки». Нам не вистачатиме Джона Маккейна і, як ви бачите, сьогодні ми лишили порожнім його місце за столом.

Дивіться також: Час-Тайм.Що зміниться в США після призначення нового верховного судді

Час-Тайм.Що зміниться в США після призначення нового верховного суді
please wait

No media source currently available

0:00 0:15:00 0:00

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

Відео - найголовніше

Імунітет "трійки" у розслідуванні злочинів агресії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG