Спеціальні потреби

Кримським татарам загрожують переслідування в «новому» Криму – правозахисники


Кримським татарам у «новому» Криму загрожують переслідування й залякування, і їхнє майбутнє на анексованому Росією півострові непевне, заявила сьогодні міжнародна правозахисна організація Amnesty International.

Незважаючи на обіцянки нинішньої фактичної «влади» Криму захищати права кримських татар цей народ зазнає дедалі більшого насильства й дискримінації, заявив директор програм Європи й Середньої Азії Amnesty International Джон Далг’юзен.

Як мовиться в заяві, російська влада дозволяє вільно діяти у Криму збройним угрупованням, які стоять за брутальними нападами на кримських татар, а також залякує кримськотатарських лідерів, погрожує розпустити найвищий представницький орган кримських татар, Меджліс, і обмежує їхнє право на свободу зібрання і висловлення думки.

Із Криму вже втекли до семи тисяч кримських татар, а ті, хто лишається, постають перед неймовірним вибором – відмовитися від свого українського громадянства і прийняти російське або стати «іноземцями» на своїй власній батьківщині, заявили правозахисники.

Росія, незаконно окупувавши й анексувавши український Крим, встановила на півострові свою «владу», яка здійснює там переслідування проукраїнських сил – у першу чергу кримських татар, а також місцевих українців.
Передрук з "Радіо Свобода"
XS
SM
MD
LG