Спеціальні потреби

На Національній алеї у Вашингтоні відкрився Музей афроамериканської історії і культури


У США відкрили Національний музей афроамериканської історії та культури. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

У США відкрили Національний музей афро американської історії та культури. Відео

Відкрив цей музей перший в історії США чорношкірий президент - Барак Обама

В суботу 24 вересня у Вашингтоні відбулася урочиста церемонії відкриття президентом Бараком Обамою та першою леді Мішель Обамою Національного музею афроамериканської історії та культури.

Ідею створення такого музею запропонувала 100 років тому група чорношкірих ветеранів американської Громадянської війни. Відтак у 2003 році тодішній президент Джордж Буш-молодший підписав закон про його спорудження. Він разом з дружиною Лорою взяв участь у відкритті музею. На церемонії також був присутній конгресмен від штату Джорджія Джон Луїс, який був співавтором відповідного законодавства.

На святкування з нагоди відкриття музею, які триватимуть три дні, прибули у Вашингтон десятки тисяч людей з усіх Сполучених Штатів.

Лонні Банч, куратор Музею афроамериканської історії та культури накреслив мету нового закладу, який входить у комплекс Смітсонівського інституту.

За його словами, музей розповідатиме про минуле таким чином, щоб простіше було зрозуміти той світ, в якому живемо сьогодні.«Це ваша історія, і зовсім не важливо, хто ви. Це історія вашої родини, історія її боротьби за свободу і громадянську гідність», - підкреслив Лонні Банч.

«Музей абсолютно по-новому розповідає про історію Америки, - ділиться враженнями Джессі Джексон, активіст руху за громадянські права. - Це кардинально новий підхід до історії!»

Експозиція починається з розповіді про світову работоргівлі, в результаті якої безліч африканців опинилося в Америці. І шлях їх був довгим і болісним.

«Ми побудували цю країну, ми були рабами довгі 246 років. Виходить, ми були рабами довше, ніж вільними людьми», - зазначає Джессі Джексон.

Тільки подивіться на одну з таких халуп початку 19 століття, в якій жили раби.

​«Жити в такій халупі було справжньою мукою. Якщо вам доводилося бувати в болотистих місцевостях Південної Кароліни, ви, напевно, пам'ятаєте, скільки там комарів і інших комах. І як там жарко. Коли ми забирали звідти цю халупу, з неї виповзло кілька змій», - розповідає Ненсі Берко, зі Смітсонівського інституту.

А нагадування про закони Джима Кроу, які діяли в південних штатах і обмежували права афроамериканців. По суті, вони впроваджували расову сегрегацію.

«Білі могли просто купити квиток на поїзд, зайти у вагон і сісти в купе для білих, - каже Річард Курін, заступник директора Смітсонівського інституту. - А чорним доводилося сідати в окремий вагон. І повірте, вагони для білих були набагато кращі».

Биттям у Дзвін Свободи офіційно відкрито музей
Биттям у Дзвін Свободи офіційно відкрито музей

Виставка розповідає і про історію боротьби за цивільні права в епоху 1960-х. Крім того, цілі виставкові зали присвячені розвагам ... І спортсменам-представникам різних рас, коли їм дозволили разом і нарівні брати участь у змаганнях.

Відвідувачі музею матимуть можливість все це, та багато чого іншого, побачити на власні очі і довідатись про історію і багату культуру афроамериканців.

Дивіться також: Український фестиваль у передмісті Вашингтона приваблює все більше американців

Український фестиваль у передмісті Вашингтона приваблює все більше американців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG