Спеціальні потреби

Музей Голокосту США закликав Україну утриматись від цензурування історії, ОУН, УПА


Міністр закордонних справ Литви Лінкевічус у музеї Голокосту у Вашингтоні.
Міністр закордонних справ Литви Лінкевічус у музеї Голокосту у Вашингтоні.

Меморіальний музей Голокосту США висловлює глибоке занепокоєння з приводу законодавчих ініціатив Ради ухвалених 9-го квітня. Про це йдеться у заяві цієї поважної дослідницької організації.

"Деякі положення запропонованого законодавства “Про правовий статус та вшанування пам'яті борців за незалежність України у ХХ столітті” та “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” намагаються законодавчо обмежити дискусії щодо історії України та її дослідження, зокрема щодо Організації українських націоналістів (ОУН) та Української повстанської армії (УПА)", - йдеться у заяві.

Українська демократія має і далі рухатись шляхом вільного наукового дослідження та відкритих дискусій з приводу усіх аспектів національного минулого


"Україна з 1917 по 1991-й роки, перебуваючи під радянською, німецькою та знову радянською владою стала територією тлом страждань, якими були піддані українці та багато меншин, зокрема євреї та поляки. При цьому деякі частини місцевого населення у різній мірі співпрацювали із переліченими вище тоталітарними режимами. Протягом цього періоду, правлячі режими диктували, якою має бути офіційна точка зору на історію України, виходячи виключно з міркувань пропаганди.

Лише після здобуття Україною незалежності у 1991-му році відкрились архіви і стала можливою чесна оцінка минулого. Ми аплодуємо Україні за перші кроки, які вона зробила та закликаємо різні організації, архіви та приватних осіб до співпраці із Меморіальним музеєм Голокосу США. На важкому шляху України до повної демократії ми переконливо закликаємо уряд України утриматись від будь-яких заходів, які стануть на заваді дослідженню історії, політизують, бо цензурують її. Українська демократія має і далі рухатись шляхом вільного наукового дослідження та відкритих дисксій з приводу усіх аспектів національного минулого.

Меморіальний музей Голокосту США
(Вашингтон) є національною організацією США, яка займається документацією, вивченням та тлумаченням історії Голокосту та служить меморіалом мільйонам людей, які загинули під час Голокосту.

Дивіться також: Вcесвітньо відомий історик радить Україні не цензурувати минуле

Вcесвітньо відомий історик радить Україні не цензурувати минуле. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:15 0:00

XS
SM
MD
LG