Спеціальні потреби

Афганістан: Абдулла проголосив себе переможцем на виборах


Президентський кандидат Абдулла Абдулла
Президентський кандидат Абдулла Абдулла

Політична криза в Афганістані загострилася після того, як у вівторок президентський кандидат Абдулла Абдулла оголосив себе переможцем на минуломісячних президентських виборах, хоча попередні результати вказують, що він отримав меншу підтримку, ніж його суперник Ашраф Гані.

У зверненні до багатьох тисяч своїх прихильників у Кабулі, Абдулла заявив, що він відкидає оголошені в понеділок попередні результати, які вказують, що Гані отримав на 13 відсотків більше голосів. Абдулла заявив що він переможець «без будь-якого сумніву» і додав, що ніколи не погодиться з тим, що він назвав «щахрайським урядом».

Один з його співкадидатів Гаджі Мохаммад Могакік погрозив навіть створити «паралельний» уряд, якщо органи влади не розглянуть скарг учасників виборчої кампанії щодо пошахрування результатів другого туру, що відбувся 14 червня.

В оприлюдненій у вівторок на Інтернет-сторінці посольства США в Кабулі заяві державний секретар Джон Керрі сказав, що сприйняв натяки про паралельний уряд «з надзвичайно великим занепокоєнням».

Керрі закликав до «повного і вичерпного перегляду розсудливих звинувачень щодо неточностей» на виборах, але додав, що не повинно бути місця для насильства і неконституційних заходів. Він сказав, що «будь-які незаконні дії коштуватимуть Афганістану фінансову підтримку і підтримку у сфері безпеки з боку Сполучених Штатів та міжнародної громадськості».

У вівторок у східному районі Афганістану продовжувалось насильство. За повідомленням офіційних осіб, нападник-смертник убив 16 людей, у цьому числі чотирьох іноземних військовослужбовців.

XS
SM
MD
LG