Спеціальні потреби

Віце-президент Афганістану: угода із США поважатиме суверенітет країни


Віце-президент Афганістану Мохамад Касим Фагім
Віце-президент Афганістану Мохамад Касим Фагім

Віце-президент Афганістану Мохамад Касим Фагім заявив, що будь-яка стратегічна угода із Сполученими Штатами шануватиме суверенітет його країни. Він сказав у вівторок, що довготермінова роль США в Афганістані буде основана на інтересах обох країн. Таку заяву віце-президент зробив у північноафганському місті Мазарі-Шариф.

Тепер американські та афганські офіційні особи ведуть переговори про умови угоди, яка визначить роль США в Афганістані після того, як наприкінці 2014 року всі американські бойові частини залишать Афганістан.

Дві головні перешкоди на переговорах – це передача в’язничних центрів афганській стороні та нічні рейди, що їх ведуть коаліційні сили.

На початку цього місяця американські та афганські офіційні особи досягли угоди про передачу в’язниць під афганський контроль протягом наступних шести місяців. Тепер обмірковується лише питання нічних рейдів.

Президент Афганістану Гамід Карзай закликав до припинення таких операцій, які, за його словами, є втручанням у приватне життя і причиною жертв серед цивільного населення.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG