Спеціальні потреби

В Афганістані зменшилась смертність серед немовлят


В Афганістані зменшилась смертність серед немовлят

В Афганістані зменшується смертність серед породіль та новонароджених. Про це йдеться у звіті, оприлюдненому Міністерством охорони здоров’я країни.

Дослідження, під час якого було опитано понад 22 тисячі родин, показує, що кількість смертельних випадків, пов’язаних із проблемною вагітністю, найнижча за останні сім років. Водночас збільшилась загальна тривалість життя дорослого населення.

Згідно з оприлюдненими даними, кожна десята дитина помирає у віці до п’яти років, в основному від респіраторних інфекцій та інших причин, яким можна запобігти. Ці показники вдвічі нижчі від даних, які ООН оприлюднила у 2009-му році, коли Афганістан був другою країною у світі за кількістю смертельних випадків серед новонароджених.

Дослідження також показало, що в країні покращились санітарні умови, доступ до електроенергії та питної води. За словами високопосадовців, за останні чотири-п'ять років збільшилась кількість медичних працівників у країні та покращилась система охорони здоров’я, що позитивно позначилось на тривалості життя життя.

Однак представники галузі зазначають, що потрібно зосередити більше уваги на роботі акушерів та догляді за новонародженими у місцевих громадах. Автори дослідження кажуть, що дві третини пологів все ще проходять в домашніх умовах, а 60% сімей, як і раніше, не мають електропостачання.

XS
SM
MD
LG