Спеціальні потреби

Посол США в Кабулі: Відсутність Пакистану на переговорах про майбутнє Афганістану – не проблема


Державний секретар США Гіларі Клінтон заявила, що Сполучені Штати готові підтримати Афганістан, але ця країна мусить проводити реформи, взяти на себе відповідальність за власну безпеку і будувати демократичну систему на основі верховенства права. Таку заяву пані Клінтон зробила в німецькому місті Бонн на глобальній конференції з питань Афганістану.

На порядку денному конференції, в якій беруть участь делегати з понад 80 країн, стоять три основні питання: передачі відповідальності за безпеку в країні від міжнародної коаліції до афганських сил безпеки; досягнення перемир’я з Талібаном та довготермінові перспективи надання Афганістану міжнародної допомоги.

Пакистан бойкотує конференцію на знак протесту проти атаки НАТО, в результаті якої загинуло 24 пакистанські солдати. Посол США в Афганістані Раян Крокер вважає, що відсутність Пакистану не вплине на хід та результати конференції.

«Чесно кажучи, вони шкодять самі собі. Результатів конференції це не змінить», - заявив Раян Крокер Голосу Америки.

Десять років тому дипломати 85 країн світу вже зустрічалися у Бонні. Тоді вони призначили тимчасовий уряд Афганістану. Цією конференцією, каже Крокер, міжнародна спільнота підтверджує свою відданість безпеці, стабільності та процвітанню Афганістану:

«Намір цієї конференції сказати: ”Ми були поруч з вами ці останні 10 років…ми залишатимемося з вами наступні 10 років”».

За останні 10 років, після повалення режиму Талібану, каже американський дипломат, в Афганістані багато що змінилося:

«Коли я вперше приїхав, 900 тисяч дітей були в школі. Тепер – понад вісім мільйонів, і 40% з них – дівчата. Середня тривалість життя в Афганістані значно зросла. Економічна діяльність так само – надзвичайно пожвавилась».

Посол США очікує, що протягом наступних років покращиться і ситуація з безпекою в країні. Раян Крокер приймав безпосередню участь у прийнятті рішення про другу фазу процесу передачі відповідальності за безпеку в країні від міжнародної коаліції до афганських сил безпеки. Процес, який повинен закінчитися у 2014 році.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG