Спеціальні потреби

В Афганістані тривають протести проти осквернення Корану


Афганці протестують проти наруги над Кораном
Афганці протестують проти наруги над Кораном

В Афганістані другий день поспіль точилися сутички між поліцією та афганцями, обуреними спаленням військовослужбовцями НАТО примірників священної для мусульман книги Коран.

Під час демонстрацій, які проходили в середу в Кабулі, провінції Парван та Джалалабаді на сході країни, протестувальники кидали каміння у поліцію, підпалювали автомобілі та будівлі, перекривали дороги і скандували: «смерть Америці».

Сили безпеки відкрили вогонь по протестувальниках у намаганнях розігнати натовп. Семеро осіб загинуло і чимало людей отримало поранення.

Біля посольства США у Кабулі посилено заходи безпеки і співробітникам заборонено виходити в місто.

Президент Афганістану Гамід Карзай закликав до спокою. Він заявив, що афганці мають право протестувати, проте він закликав їх не вдаватися до насильства.

У вівторок, за інцидент із Кораном вибачився командир коаліції міжнародних сил в Афганістані американський генерал Джон Аллен і наказав розпочати розслідування повідомлень у цій справі.

У повідомленнях зазначається, що коаліційні солдати спалили примірники Корану разом із великою кількістю ісламської релігійної літератури.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG