Спеціальні потреби

Керрі: Пакистану слід стати «справжнім союзником» США у боротьбі з тероризмом


Сенатор Джон Керрі зустрічається з президентом Афганістану Гамідом Карзаєм
Сенатор Джон Керрі зустрічається з президентом Афганістану Гамідом Карзаєм

Сенатор Джон Керрі заявив, що Сполучені Штати хочуть, щоб Пакистан став «справжнім союзником» у боротьбі з тероризмом.

Керрі, який очолює впливовий сенатський Комітет з питань закордонних справ, зробив таку заяву у суботу в афганському місті Мазар-і-Шаріф, напередодні планованого візиту до столиці Пакистану.

З прибуттям до Ісламабада, Керрі стане найвище поставленою американською офіційною особою, яка відвідує Пакистан з часу коли 2-го травня сили спецпідрозділів ВМС США вбили лідера Аль-Кайди Осаму бін Ладена у місті Абботтабад, що за 50 кілометрів на північ від пакистанської столиці.

Деякі американські законодавці вважають, що пакистанська розвідка знала, де переховується бін Ладен, ще задовго до рейду на його комплекс в Абботтабаді.

Керрі заявив, що американсько-пакистанські відносини можна поліпшити. Він додав, що США прагнуть посилити ці взаємини, а не розірвати їх.

У суботу, парламент Пакистану прийняв резолюцію з осудом американського рейду, називаючи його порушенням суверенітету країни. У резолюції також закликається до призначення незалежної комісії для розслідування інциденту.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG