Спеціальні потреби

Не лише Abrams. Що, крім танків, США посилають в Україну?


Як пояснило Міністерство оборони, процес вироблення та доставки танків Abrams може тривати декілька місяців.
Як пояснило Міністерство оборони, процес вироблення та доставки танків Abrams може тривати декілька місяців.

Пентагон повідомив, яка зброя, крім танків Abrams надійде в рамках додаткової безпекової допомоги Україні, про яку оголосила у середу адміністрація Байдена.

Цей пакет «наголошує на постійній відданості США розбудові потенціалу Збройних Сил України зараз і в майбутньому», повідомляє Пентагон.

Міністерство оборони США повідомило про те, що нові можливості цього пакету включають:

• 31 танк «Абрамс» зі 120-мм снарядами та іншими боєприпасами;

• Вісім тактичних машин для відновлення обладнання;

• Допоміжні транспортні засоби та обладнання;

• Фінансування навчання, обслуговування та підтримка.

«Цей пакет USAI на суму 400 мільйонів доларів означає початок процесу укладання контрактів для надання додаткових можливостей Україні», – мовиться у повідомленні Пентагону.

Як пояснило Міністерство оборони, закупівля танків Abrams для України відбуватиметься через Ініціативу сприяння безпеці України (USAI) для підтримки оборони України від російської агресії.

Це означає, що нова зброя не буде вилучена зі складів, а буде закуповуватися у виробників. Коли зброя надходила за президентськими повноваженнями (Presidential Drawdown Authority (PDA), вона могла доставлятися негайно, тобто, як наголошують в Пентагоні, «історично рекордними темпами». У випадку зі замовленнями виробникам, процес вироблення та доставки може тривати декілька місяців.

Як повідомляв «Голос Америки», окрім наданого Сполученими Штатами батальйону танків Abrams, танки надішлють і європейські партнери. Після рішення німецького уряду вранці у середу, що дозволило постачати танки німецького виробництва, європейський консорціум зобов’язався найближчим часом надати Україні два батальйони танків Leopard.

Загалом, за даними Пентагону Сполучені Штати виділили на безпекову допомогу Україні понад 27,8 мільярда доларів з початку правління адміністрації Байдена.

З 2014 року Сполучені Штати виділили для захисту України понад 29,9 мільярда доларів та понад 27,1 мільярда доларів «з початку неспровокованого та жорстокого вторгнення Росії 24 лютого 2022 року», мовиться у повідомленні Пентагону.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG